o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Na Babią Górę w szortach. Relacja świadków

168
Podziel się

O odważnych turystach, którzy na Babią Grórę wybrali się w niestosownych letnich strojach było naprawdę głośno w polskich mediach. Świadkowie zdarzenia opowiadają o tym, jak wyglądała sytuacja podczas trasy.

Na Babią Górę w szortach. Relacja świadków
(Getty Images)
bDHYiset

Kilka dni temu media obiegła wieść o bohaterach, którzy zdecydowali się na wejście na Babią Górę. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie tak, że odważni wspinacze uznali, że wejście w krótkich spodenkach i lekkich butach przy 14 stopniowym mrozie i zagrożeniu lawinowym będzie dobrym pomysłem.

Niestety się mylili. Sytuacja podczas tej przygody zaczęła być na tyle dramatyczna, że z pomocą musiało ruszyć 20 ratowników GOPR. Jedna z uczestniczek wyprawy w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

bDHYisev

GOPR Beskidy na swoim Facebooku poinformowało, że temperatura ciała kobiety wynosiła jedynie 25,9 stopni. Gazeta Wyborcza podała z kolei, że kobieta odmrożenia całego ciała i rzecz jasna wpadła w hipotermię. Uczestniczka wyprawy nie zgodziła się jednak na to, by szpital podawał mediom informacje o jej aktualnym stanie.

Okazuje się, że już wcześniej już informowała innych uczestników szalonej wyprawy, że traci siły. Świadek zdarzenia, do którego dotarła GW przyznał, że słyszał, jak kobieta prosi o zawrócenie z trasy.

bDHYiseB
Wszyscy wieszają teraz na niej psy, a ona chciała w połowie drogi zawrócić. Dyskusję słyszeli moi znajomi. Kobieta w połowie drogi była już w bardzo złym stanie i wyraźnie to czuła. Partnerzy, z którymi szła na szczyt, przekonali ją jednak, że da radę. Nie dała - cytuje GW.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHYiseW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(168)
jurasic
miesiąc temu
Jak można mylić odwagę z głupotą ? Kiedy w końcu obowiązkowe ubezpieczenia dla idących w góry czy uprawiających sporty zimowe w górach? Jakoś Polacy nie mają problemu z opłacaniem ubezpieczenia jak jadą na narty w Alpy czy na Słowacje. Dlaczego akcje sa przeprowadzane z moich podatków? Czemu wszyscy płacą za głuptę nielicznych?
SZOK
miesiąc temu
Boże chroń mnie od przyjaciół. Z wrogami sama sobie poradzę...
Drajwer
miesiąc temu
Teraz już nie chce się lansować bo nie ma się czym przechwalac zabronila podawać danych o sytuacji zdrowotnej Większość z tych pseudo morsow gdyby nie mieli się gdzie pochwalić zdjęciami to by wogole nie morsowalo. Chodzę po górach od dzieciństwa kiedyś się fajnie chodziło była cisza i spokuj teraz jak nie wyjdziesz na szlak o 4 rano to Cie tłumy lanserów zadepcza robię zdjęcia z wypraw ale zdjęciami dziele się tylko z najbliższymi mi osobami.
bDHYiseX
Anna
miesiąc temu
i ja zostawili czy co? skoro inni ratowali ?jak to bylo?
ale ma
miesiąc temu
"przyjaciół" . . .
Najnowsze komentarze (168)
Marrs
miesiąc temu
Kiedyś z Nyski wysiadłoby pięciu umundurowanych w kaskach i blondynkami uzupełniliby braki w edukacji takiej trzodzie... drogę do hotelu zaliczyłyby w czasie olimpijskim. Tęczowe płatki nie nadążyłyby za butami.
no comment
miesiąc temu
a czymże jest obowiązkowe ubezpieczenie jak nie "podatkiem"...
0,01
miesiąc temu
od dołu do góry logiczny ciąg... nie było tematu
bbc
miesiąc temu
dobrze, że tresowany jestem bo co za różnica jak w końcu dojdę do optymalnego ustawienia i białego pola po przyuczeniu bo co za różnica 100/10000/1000000 żadna
b-art
miesiąc temu
najgorzej jak pomyśli żeby się ruszyć w tej sytuacji wyjdzie wszystko
b-art
miesiąc temu
najgorzej jak pomyśli żeby się ruszyć w tej sytuacji wyjdzie wszystko
b-art
miesiąc temu
system logistyczny się wybielił...
logistyka
miesiąc temu
ja... im więcej przychodzi tym więcej wychodzi jak zwał tak zwał
bDHYiseP
logistyka
miesiąc temu
ja, system który przyucza się przez chęć współpracy...0
polem .
miesiąc temu
nawet wiem jak działa logistyka... ale to nie moja dola w nosie to mam..
000
miesiąc temu
przejście dogadamy się... 0
polem
miesiąc temu
budzik, i tak ciężko będzie się pozbierać ja coś wiem w temacie system zwany logistycznym rozpisuję spedycję na zasadzie ilości pracy im więcej tym więcej pracy... przyucza się
polem
miesiąc temu
trening w jaki sposób moglibyśmy coś porobić... spoko
polem
miesiąc temu
inteligentny księgowy poprowadzę cię ścieżką życia i tu kończy się moja droga...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić