Koszmar pod Lęborkiem. 18-letni kierowca dopiero co zdał na prawo jazdy

213

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały poważnie ranne w wyniku wypadku na DK612 w woj. pomorskim. 18-letni kierowca, który kilka dni wcześniej zdał prawo jazdy, podczas wyprzedzania nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. Formalnie nie miał jeszcze prawa prowadzić samochód.

Koszmar pod Lęborkiem. 18-letni kierowca dopiero co zdał na prawo jazdy
Tragiczny wypadek w Lęborku (Twitter)

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 16.30 w niedzielę w województwie pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 612. Na trasie pomiędzy Lęborkiem a Cewicami samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Jak poinformowali ratownicy, pojazdem podróżowało trzech młodych mężczyzn.

Poważny wypadek na DK612. Jedna osoba nie żyje

Na miejsce wyruszyły cztery zastępy strażaków, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak powiedział portalowi tvn24.pl Radosław Wroński, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lęborku, uderzenie było tak silne, że jedną osobę trzeba było wyciągać za pomocą profesjonalnego sprzętu.

W wyniku wypadku zginęła jedna osoba. Był nim pasażer auta siedzący z tyłu. Młody mężczyzna siedzący obok niego został poważnie poszkodowany. Został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najmniejsze obrażenia miał kierowca pojazdu i trzeci z pasażerów, który siedział z przodu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wyprzedzał, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo

Według wstępnych ustaleń policji, do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania. Aspirant Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej w Lęborku poinformowała tvn24.pl, że 18-letni kierowca zdecydował się wyprzedzać inny pojazd, ale w tym czasie zauważył, że auto jadące za nim również rozpoczęło manewr wyprzedzania.

Przestraszył się i próbował wrócić na swój pas ruchu. Wtedy prawdopodobnie nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i bokiem uderzył w drzewo - opisuje policjantka.

Nie miał prawa prowadzić samochód

Policjantka przekazała również, że 18-latek zdał prawo jazdy kilka dni wcześniej, ale formalnie nie miał prawa jeszcze prowadzić samochód, bo nie otrzymał prawa jazdy. Był trzeźwy. Teraz policja czeka na wyniki badań krwi na obecność narkotyków.

Droga wojewódzka nr 212 była przez dłuższy czas całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Maszewo Lęborskie.

Zobacz także: Poważny wypadek na S17 pod Garwolinem. Kilkoro rannych trafiło do szpitala
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić