o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Tragedia w remizie. Nie żyje 45-letni strażak

19
Podziel się

W Rudzie Solskiej na Lubelszczyźnie doszło do tragicznego wypadku podczas remontu remizy strażackiej. Wieloletni strażak OSP Robert Tworek spadł z dachu budynku. Niestety mężczyzna zmarł po kilku godzinach. Koledzy ze straży zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny 45-latka.

Tragedia w remizie. Nie żyje 45-letni strażak
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bECDgpTV

W środę 7 lipca 45-letni Robert Tworek pracował przy remoncie dachu budynku remizy OSP w Rudzie Solskiej (gm. Biłgoraj). W pewnym momencie strażak spadł z dachu z wysokości kilku metrów. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Niestety po kilku godzinach zmarł.

Wieloletni strażak OSP w Rudzie Solskiej zostawił żonę i trójkę dzieci. Koledzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl, by wesprzeć w trudnym momencie pogrążoną w żałobie rodzinę 45-latka. "Chcemy z tego miejsca prosić mieszkańców Rudy Solskiej oraz innych miejscowości o pomoc w postaci wpłacenia kilku złotych na ten cel, aby choć trochę zabezpieczyć rodzinę, która mierzy się z ogromną tragedią, jaką jest strata męża, ojca, brata, syna"- czytamy na stronie zbiórki.

bECDgpTX
To ogromna, niewyobrażalna tragedia, która nas wszystkich dotknęła. Próbujemy jednak pomóc rodzinie Roberta Tworka - mówi Tomasz Nowacki, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Solskiej cytowany przez "Kurier Lubelski".

45-letni Robert we wcześniejszych latach pełnił funkcję naczelnika jednostki OSP w Rudzie Solskiej.

bECDgpUd
Zawsze miły, uśmiechnięty, bardzo pomocny. Służył w straży od ponad 25 lat, dziękujemy Mu za tę służbę z całego serca. Tym, co się stało, jesteśmy bardzo wstrząśnięci i nie możemy się z tym w żaden sposób pogodzić - dodaje naczelnik OSP cyt. przez gazetabilgoraj.pl.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i szczegóły tragicznego wypadku.

Zobacz także: Powódź w Małopolsce. Ulica zamieniła się w rwącą rzekę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDgpUy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
tdvs
2 miesiące temu
Zabrała Wódka nie Pan Bóg.
jola
2 miesiące temu
hm... zbiórka kasy, ale po co
Kaskader
2 miesiące temu
Nie ma tam wysoko, ale upadając prawdopodobnie zachaczyl o rusztowanie. Dużo nie trzeba do uszkodzeń wewnętrznych które zagrażają życiu.
bECDgpUz
asd
2 miesiące temu
Strażak nie miał zabezpieczenia ...
CPUnit
2 miesiące temu
Kiedyś mieszkałem koło remizy OSP. Dzielni strażacy spotykali się tam codziennie i gasili pragnienie, dogaszając je następnie. Jednego gościa nazywaliśmy 380/220. Chodzi o parametry ciśnienia krwi. Nie bez powodu-facet był ciemnofioletowy na obliczu.
Prezio
2 miesiące temu
Wlazł pajac na dach ale zapomniał założyć szelki i linkę asekuracyjną . A podobno był strażnikiem więc jego nie obowiązuje BHP.
Justyna
2 miesiące temu
Tragedia to jest wielka dla rodziny i bliskich nawet kiedy byłby pisowcem. Z drugiej strony nikt nigdy nie informuje o tragediach podatników których co dzień jest wiele ,wielu podatników umiera co dziennie ,zostaje kalekami lub jest okradanych i niszczonych przez państwo i mafie biurokratyczne,kościelne,kolesi itp. To prawdziwa męka tych ludzi , w Polsce to prawie jak ludobójstwo a nikt ani słowa w mediach nie stworzy o tej największej tragedii ludzkiej w ostatnich latach.
Znawca sekty ...
2 miesiące temu
Spadniesz z dachu i po fachu !!
freyikari
2 miesiące temu
To teraz będziemy zbiórkę robić za każdym razem jak ktoś umrze?
gosc
2 miesiące temu
Tragedia ogromna, ale chyba był ubezpieczony a po wypadku przy pracy to powinien dostać niezłą kasę. Dzieci rentę po ojcu. A żona chyba pracuje a nie patrzy na 500+. Trochę przesada z tymi zrzutkami. Gdy umrze matka od dzieci czy ojciec w naturalny sposób czyt. przez chorobę nikt nie zbiera pieniędzy. Jeżeli strażacy chcieli pomóc to niech pomagają a nie żebrać o datki .
int
2 miesiące temu
W młodości często chodziło się po dachu jak po ziemi ale na boso.
ale czy bendo...
2 miesiące temu
tu muszom być zarzuty prekuratorskie
Jola
2 miesiące temu
Czy łun aby był czeźwy?
bECDgpUr
Leon
2 miesiące temu
Służby takie głupie - nie używają pasa i liny.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić