aktualizacja 

Tragedia w USA. 3-latka postrzeliła się w święta

73

Trzyletnia dziewczynka z Północnej Karoliny zmarła po przypadkowym strzale z broni w Boże Narodzenie. Przez kilka dni walczyła o życie w szpitalu.

Tragedia w USA. 3-latka postrzeliła się w święta
Tragedia w USA. 3-latka postrzeliła się w święta

3-letnia Aylee Gordon była córką emerytowanego kapitana szeryfa hrabstwa Henderson - Tima Gordona. Dziewczyna w trakcie świąt Bożego Narodzenia znalazła broń i przypadkowo postrzeliła się.

Ojciec dziewczynki zadzwonił do służb ratunkowych i powiedział, że jego rodzina miała gościa na święta, który przypadkowo zostawił broń w jego samochodzie. Tam właśnie znalazła go Aylee.

Emerytowany policjant zawiózł córkę do najbliższego szpitala. Następnie dziewczyna została zabrana do Mission Hospital w Asheville.

Po kilku dniach walki o jej życie, szpital w oficjalnym oświadczeniu ogłosił śmierć 3-letniej Aylee. Na chwilę obecną nie wiadomo o szczegółach postrzelenia się dziewczynki. Sprawę badają policja oraz prokurator, którzy podejmą decyzję ws. zarzutów dla ojca dziecka.

Coraz gorsze statystyki

W tym roku w Stanach Zjednoczonych 1046 dzieci w wieku poniżej 11 lat zostało zabitych lub rannych w wyniku strzałów z broni palnej. Dla porównania w 2020 roku było to 999 osób, a jeszcze wcześniej 700.

Zobacz także: Zamęt wokół nowego przedmiotu. Wiceminister odpiera zarzuty
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić