Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Google: chińscy i irańscy hakerzy zaatakowali kampanie Bidena i Trumpa

10

Google poinformował, że wspierani przez państwo hakerzy z Chin celowali w pracowników zajmujących się kampanią prezydencką Joe Bidena. Irańscy hakerzy mieli natomiast celować w konta e-mail należące do osób prowadzących kampanię Donalda Trumpa.

To już kolejny atak irańskich hakerów na kampanię Donalda Trumpa
To już kolejny atak irańskich hakerów na kampanię Donalda Trumpa (Getty Images)

Informacje o atakach hakerskich na kampanie Bidena i Trumpa opublikował na Twitterze szef Google Threat Analysis Group, Shane Huntley. Hakerzy próbowali wyłudzić poufne informacje przy pomocy metody phishingu.

Huntley przekazał, że Google wysłał użytkownikom ostrzeżenia przed atakiem i powiadomił o tym odpowiednie organy. Wiadomo, że za próby włamania odpowiadały grupa APT31 powiązana z rządem Chin oraz grupa APT35 z Iranu.

Google odmówił podania szczegółów dotyczących ataku. Firma przekazała jednak, że nie znalazła dowodów na to, by próby włamania się na konta członków kampanii zakończyły się powodzeniem.

Irańskie próby włamania się do e-maili pracowników kampanii Donalda Trumpa zostały już wcześniej udokumentowane. W zeszłym roku informował o tym Microsoft Corp. Wtedy ataki hakerów także się nie powiodły. Od tamtej pory zarówno Demokraci, jak i Republikanie poprawili swój poziom cyberbezpieczeństwa.

Zobacz także: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić