Natalia Bogucka| 

Trump opuści USA? "Być może będę musiał"

743

Prezydent USA Donald Trump zasugerował, że opuści kraj, jeśli Joe Biden wygra wybory. Wcześniej wielokrotnie kpił z kandydatury swojego przeciwnika i mówił, że byłoby to dla niego żenujące, gdyby z nim przegrał.

Trump opuści USA? "Być może będę musiał"
Donald Trump mówi, że może opuścić USA, jeśli przegra wybory (Getty Images)

Podczas wiecu w stanie Georgia Donald Trump mówił o perspektywie zwycięstwa swojego rywala w nadchodzących wyborach. Prezydent zasugerował, że być może będzie musiał opuścić kraj, jeśli przegra z Joe Bidenem.

Czy możecie sobie wyobrazić co będzie, jeśli przegram? Nie będę czuł się dobrze. Być może będę musiał wyjechać z kraju, nie wiem - powiedział.

Donald Trump nazywa swojego rywala "najgorszym kandydatem w historii"

Trump stwierdził, że Joe Biden to "najgorszy kandydat w historii wyborów prezydenckich" i że nie wyobraża sobie, iż mógłby z nim przegrać. Mówił również, że rodzina jego rywala jest skorumpowana i powinna trafić do więzienia.

Wcześniej Trump zapowiadał, że jeśli przegra wybory, sprawa znajdzie finał w Sądzie Najwyższym. Jednocześnie wiele razy krytykował głosowanie korespondencyjne i sugerował, że może dojść do oszustw wyborczych.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Według sondaży większą szansę na wygraną ma kandydat Demokratów Joe Biden, który ciągle zwiększa swoją przewagę nad Donaldem Trumpem.

Zobacz także: Trump wrócił do Białego Domu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić