Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

USA stanie się własnością Chin. Mocne wystąpienie Donalda Trumpa

34

Wybory nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych odbędą się już za kilka tygodni. Donald Trump nie szczędzi wysiłków w staraniach o reelekcje. Ostrzega mieszkańców Ameryki, że jeśli mu się nie powiedzie, w posiadanie ich kraju wejdą... Chińczycy.

USA stanie się własnością Chin. Mocne wystąpienie Donalda Trumpa
Donald Trump uważa, że pod przewodnictwem Joe Bidena Stany Zjednoczone staną się własnością Chin (Getty Images, Chip Somodevilla , Staff)

Trump poruszył temat Chin w trakcie przemówienia wygłoszonego w środę 14 października. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 prezydent nie spotkał się z wyborcami osobiście, lecz wirtualnie.

Wybory w USA. Kolejne ostrzeżenie Donalda Trumpa

Jak podaje "Independent", w swoim wystąpieniu Donald Trump zaatakował przeciwnika w wyborach – Joe Bidena. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że kandydat Partii Demokratycznej doprowadzi do zrujnowania amerykańskiej gospodarki.

Donald Trump przekonywał wyborców, że przez niekompetencje Bidena Chiny zdobędą większe wpływy w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem obecnego prezydenta Chińczycy staną się wręcz nowymi "właścicielami" Ameryki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Chiny staną się właścicielami Stanów Zjednoczonych – oświadczył Donald Trump ("Independent").

To nie pierwszy raz, kiedy Donald Trump zarzuca swojemu kontrkandydatowi uległość wobec Chińskiej Republiki Ludowej. Jak podaje "Reuters", obecny prezydent USA oskarżył Demokratę m.in., o to, że jego agenda pochodzi właśnie z Chin.

Zobacz także: Zobacz też: Chiński atak na wyspę Guam. Symulacja uderzenia nuklearnego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić