o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Bogdan Andrushchenko
|

Trzaskowski w ogniu krytyki. "Fatalny przebieg M3"

38
Podziel się

Przedstawiony przez władze Warszawy pomysł na budowę trzeciej linii metra spotkał się z krytyką aktywistów miejskich, którzy uważają, że nowe metro będzie wolniejsze niż tramwaj i mające niewygodny dla mieszkańców układ.

Trzaskowski w ogniu krytyki. "Fatalny przebieg M3"
Trzaskowski w ogniu krytyki za nową linię metra. "Fatalny przebieg M3" (AKPA)
bESVeQXV

Na problemy w potencjalnej realizacji projektu budowy III linii metra zwrócili uwagę aktywiści ruchu Miasto Jest Nasze. Ich zdaniem proponowana przez ratusz linia metra z Gocławia jest 10 razy droższa niż propozycja budowy trasy tramwajowej na Gocław. Aktywiści policzyli, że aby dostać się z odległych dzielnic do Centrum pasażerowie będą musieli dokonać od razu trzech przesiadek, i w związku z tym spędzą więcej czasu w podróży.

MJN uważa, że źle zaprojektowana III linia metra tylko pogorszy sytuację komunikacyjną na Pradze-Południe. Jak zaznaczyła rzeczniczka ruchu Marta Marczak, aktywiści są za rozbudową metra, ale chcą żeby ta rozbudowa postępowała z głową i po szczegółowych analizach i konsultacjach z ekspertami.

Zasadne jest więc pytanie: czy ten przebieg metra jest zaplanowany pod realne potrzeby mieszkańców Warszawy, czy też dla deweloperów, by mogli drożej sprzedać swoje inwestycje? - pytają aktywiści.
bESVeQXX

Pomysł na nową linię metra skrytykował również ekspert ds. komunikacji miejskiej Witold Urbanowicz. W komentarzu dla TVN Warszawa zaznaczył:

Zamiast rozwiązać problem komunikacyjny, to go pomnażamy i dowozimy kolejnych pasażerów do już zatłoczonych pociągów.

W poniedziałek ratusz poinformował o planowanej inwestycji związanej z budową III linii metra na Gocław. Podczas czwartkowej sesji rady miasta na wniosek prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego ma zapaść decyzja o przesunięciu pieniędzy na pierwszy etap prac projektowych nad trzecią linią metra. Na razie chodzi o 41 mln zł, które zostaną przeznaczone na prace przygotowawcze do budowy.

bESVeQYd

Jak poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prace przygotowawcze dla pierwszego etapu mają rozpocząć się niebawem, z kolei w drugiej połowie roku zlecone zostaną prace nad studium technicznym linii M3 po lewobrzeżnej stronie Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVeQYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Bergenka
8 miesięcy temu
Rafal Traskøwski t o najlepszego kandidat na prezydenta 100procent ze nim zostanie
będzie 3, 4, ...
9 miesięcy temu
Rafalalek, do dzieła. Już czas na budowę piątej linii metra!
będzie 3, 4, ...
9 miesięcy temu
Rafalalek, do dzieła. Już czas na budowę piątej linii metra!
bESVeQYz
będzie 3, 4, ...
9 miesięcy temu
Rafalalek, do dzieła. Już czas na budowę piątej linii metra!
Polak
9 miesięcy temu
I takie coś chciało zostać Prezydentem Polski?
takjest
9 miesięcy temu
Społeczność Gocławia chce metra!Nie macie pojecia jakie mamy korki,ciężko jest gdziekolwiek dojechać,kto mieszka tam ten wie,więc może niech ludzie z innych miast czy dzielnic nie wypowiadają się na ten temat.Brawo Trzaskowski!
Niziny!
9 miesięcy temu
Cała POlityka PO jest oparta na założeniu, że cokolwiek mają zrobić, najpierw myślą, jak na tym zarobić, a później wybierają opcję, na której najwięcej wyciągną kasy!! Takie realia
Piękny Rafau
9 miesięcy temu
BRAWO Rafau, zadbaj o to, żeby w metrze leciało trochę Funky!!
POKOnani
9 miesięcy temu
A przez metro będzie przebiegać rura ze ściekami, a w pociągach będą specjalne wagony do wywożenia śmieci poza Warszawę?
8787
9 miesięcy temu
Co za ironia .! Cała Polska stolicę odbudowywała, żeby teraz garstka żerowała. Warszawskie słoiki i lemingi, nie wstyd wam głosować na takie coś?!!!
POstawili
9 miesięcy temu
Budke na kamieni kupie :-)
Co najlepiej
9 miesięcy temu
wychodzi POwca w praktyce , wyprowadzanie KASY z budrzetu panstwa
żenada
9 miesięcy temu
nie wiecie przypadkiem jaki iloraz inteligencji ma ten czaskoski?
bESVeQYr
Polak
9 miesięcy temu
kolejny partacz z PO
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić