Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Trzystu mężczyzn zostało Wojownikami Maryi. Ich armia wciąż rośnie

753

W niedzielę niemal 300 mężczyzn zostało pasowanych na Wojowników Maryi. Uroczystość odbyła się w salezjańskiej parafii św. Marka Ewangelisty w Bydgoszczy i stanowiła ostatnie spotkanie kończące rok formacyjny 2023/2024.

Trzystu mężczyzn zostało Wojownikami Maryi. Ich armia wciąż rośnie
300 mężczyzn zostało Wojownikami Maryi (Facebook, Wojownicy Maryi)

W minioną niedzielę w parafii św. Marka Ewangelisty w bydgoskim Fordonie, uroczyście pasowano 297 świeckich mężczyzn z Polski i zagranicy na Wojowników Maryi.

Było to ostatnie ogólnopolskie spotkanie formacyjne tego roku. W całym 2024 r. pasowanych zostało łącznie 335 mężczyzn, w tym 14 księży. Ruch Wojowników Maryi powstał w 2015 r. Należą do niego mężczyźni w wieku od 18. do 50. roku życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Autokarem wyprzedzał na pasach i skrzyżowaniu. Obywatel Ukrainy dostał aż 25 pkt

Coraz więcej Wojowników Maryi w Polsce

Marcin Jarzembowski z biura prasowego Diecezji Bydgoskiej poinformował, że mężczyźni z różnych stron kraju i spoza jego granic przybyli do kościoła św. Marka, idąc najpierw w pieszej pielgrzymce z Bazyliki Królowej Męczenników.

Cieszę się, że możemy przeżywać wielkie chwile z Wojownikami Maryi. Jest z nami ta, która wciąż podprowadza do Jezusa i mówi, byśmy czynili wszystko, co nam powie. Zaprasza także, byśmy nasycili się tym pokarmem, którym On sam jest dla nas. Chcemy iść tą drogą, by zdobyć Królestwo Boże – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kim są Wojownicy Maryi?

Podczas uroczystości obecny był założyciel Wojowników Maryi, ks. Dominik Chmielewski SDB. Jak donosi bydgoska "Gazeta Wyborcza", ks. Chmielewski jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. W przeszłości twierdził, że pandemia to "narzędzie szatana, mające na celu zniszczenie Eucharystii", a podczas kazania w lutym 2015 roku oświadczył, że "choroby psychiczne i depresja są wynikiem przekleństw w rodzinie oraz działań szatana".

Uczestników ruchu obowiązują reguły, które określa się jako Kodex. Wojownicy podlegają "formacji duchowej" i "formacji ludzkiej", na którą składa się obowiązek codziennych praktyk religijnych, czy obowiązek dbania o budowanie relacji w rodzinie.

Kiedy żona czuje się kochana, szczęśliwa, spełniona, to jest to dowód na to, że jej mąż skutecznie się formuje. Kiedy dzieci czują, że są kochane przez tatę, który ma dla nich czas, jest blisko i odwrotnie, to jest to najpiękniejszy dowód na zdrową, piękną i skuteczną formację w naszym ruchu – oznajmił podczas uroczystości pasowania ks. Dominik Chmielewski SDB.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić