Uciekł z więzienia w Norwegii. Zatrzymany został na Śląsku

29

Policjanci z Polski namierzyli i zatrzymali przestępcę, który uciekł z norweskiego więzienia. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Uciekł z więzienia w Norwegii. Zatrzymany został na Śląsku
Zatrzymany mężczyzna (Policja)

O dużym sukcesie mogą mówić śląscy "łowcy głów". Policjanci zatrzymali uciekiniera z norweskiego zakładu karnego. Łukasz G. był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez stronę norweską oraz był również poszukiwany przez polskie organy ścigania. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu w Gliwicach, gdzie poszukiwany się ukrywał.

Łukasz G. został zatrzymany w Norwegii za posiadanie narkotyków w 2017 roku. Skazano go na karę 3 lat i 9 miesięcy więzienia. Osadzony uciekł jednak z norweskiego zakładu karnego. Oprócz tego był również skazany na 2 lata więzienia przez sąd w Polsce za udział w sprawie kradzieży samochodów. 30-latka szukali również rybniccy policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi.

Poszukiwany cały czas się ukrywał i zmieniał miejsca pobytu. Według ustaleń policji przez pewien okres przebywał nawet w Czechach. Mundurowi podkreślają, że Łukasz G. zachowywał wielką ostrożność, przez co nawet rzadko kontaktował się ze swoją rodziną. Zatrzymany odbędzie teraz karę dwóch lat więzienia za kradzież samochodów. O jego dalszym losie zadecyduje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Zobacz także: Handlowali narkotykami i bronią. Nagranie policji z akcji
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić