Grzeszna miłość klawisza. Pracownik aresztu w Olsztynie skazany

9

36-letni strażnik więzienny, który pracował w Areszcie Śledczym w Olsztynie został skazany na pięć lat więzienia za podżeganie do zabójstwa więźnia. Wszystkiemu winna jest grzeszna miłość.

Grzeszna miłość klawisza. Pracownik aresztu w Olsztynie skazany
Areszt śledczy w Olsztynie. (Newspix)

Wszystko zaczęło się od tego, że 36-letni Łukasz R. zapoznał się bliżej w Areszcie Śledczym w Olsztynie z jednym z osadzonych. Robert H. z Dobrego Miasta trafił do więzienia za skup papierosów z przemytu. Strażnik więzienny miał skarżyć się osadzonemu na trudną sytuację finansową. Więzień chciał mu pomóc, więc załatwił mu pracę jako taksówkarz w firmie swojej przyjaciółki.

Łukasz R. w ramach wdzięczności przekazywał paczki poza przydziałami oraz dzielił się poufnymi informacjami zawodowymi z innymi osadzonymi. Strażnik więzienny zaczął fascynować się także środowiskiem pseudokibiców i światem przestępczym.

Romans klawisza z ukochaną więźnia

Gdy osadzony Rober H. wyszedł na przepustkę, dowiedział się, że klawisz nie tylko jeździł jego taksówką, ale też zostawał na noc u niego w domu. Łukasz R. miał romans z przyjaciółką więźnia, która pomogła mu w zdobyciu drugiej pracy.

Według śledczych Łukasz R. posunął się jeszcze dalej. Mężczyzna miał zaproponować innemu osadzonemu zamordowanie Roberta. Prokuratura postawiła podejrzanemu trzy zarzuty: nakłanianie do zabójstwa, przekroczenie uprawnień oraz udzielanie nieupoważnionym osobom informacji. Oskarżony przyznał się prawie do wszystkiego, poza podżeganiem do zabójstwa. Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał 36-letniego Łukasz R. na 5 lat więzienia.

Zobacz także: Strażnik więzienny zdradza swoje sekrety
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić