"Uczył go dyscypliny". Bulwersujące nagranie z Ostrołęki. Grożą mu 3 lata

26

Na środku ulicy w Ostrołęce mężczyzna postanowił "nauczyć swojego psa dyscypliny", kilkakrotnie uderzając go w głowę. Na drastycznych filmikach widać, jak przerażone zwierzę nie może uciec. W tym tygodniu sprawca został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

"Uczył go dyscypliny". Bulwersujące nagranie z Ostrołęki. Grożą mu 3 lata
Znęcał się nad psem, bił go po głowie (YouTube)

Do szokującego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu przy drogerii na ul. Dzieci Polskich w Ostrołęce (woj. mazowieckie). W sobotę w mediach społecznościowych pojawiło się drastyczne nagranie, na którym widać mężczyznę, który "wychowuje" swojego psa z użyciem siły.

Bił psa po głowie, "uczył go dyscypliny"

Na filmiku widać, że "opiekun" kopie czworonoga i uderza go m.in. w głowę. Przerażone zwierzę nie mogło wyrwać się z uścisku i uciec. Mężczyźnie nie przeszkadzało, że w pobliżu znajdują się inni ludzie. O drastycznych scenach na ostrołęckiej ulicy świadkowie poinformowali policję, która zaczęła szukać sprawcę.

Już kilkanaście minut po ukazaniu się nagrania policjanci z własnej inicjatywy rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania mężczyzny z nagrania – powiedział rzecznik policji, cytowany przez PAP.

Mężczyzna został zatrzymany

Właściciela psa udało się znaleźć na początku tego tygodnia. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta i trafił do policyjnego aresztu. W środę sprawca usłyszał zarzut dotyczący znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznał.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu kara do 3 lat więzienia. Dodatkowo otrzymał on zakaz posiadania zwierząt. Czworonogiem, który przeżył dramat, zaopiekowało się stowarzyszenie z Ostrołęki, które zajmuje się pomocą zwierzętom. Ostrołęccy funkcjonariusze podziękowali prowadzącej organizację za jej "błyskawiczną reakcję i zaopiekowanie się czworonogiem".

Zobacz także: Potrącił i uciekł. Trwają poszukiwania kierowcy z Podlasia
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić