aktualizacja 

Ukradł 200 tys. zł, jest poszukiwany. Widziałeś tego mężczyznę?

72

85-letni mieszkaniec Warszawy przez oszustów stracił ponad 200 tys. złotych. Do seniora zatelefonowała kobieta, która podała się za jego córkę i powiedziała, że potrzebuje natychmiast dużej gotówki. Pieniądze odebrał mężczyzna, którego wizerunek upubliczniono. Policja prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Ukradł 200 tys. zł, jest poszukiwany. Widziałeś tego mężczyznę?
Policja poszukuje złodzieja. (Policja)

Do zdarzenia doszło 4 maja br., około południa. Do 85-letniego mieszkańca Pragi Północ zatelefonowała kobieta, która podała się za jego córkę i płacząc poinformowała, że spowodowała wypadek samochodowy.

Senior stracił oszczędności życia

Kobieta przekonywała seniora, że sprawa jest poważna a w wypadku zginęła kobieta w ciąży. Powiedziała, że konieczne jest wpłacenie kaucji, aby nie poszła do więzienia. Gotówka miała być potrzebna natychmiast.

85-latek przekazał kobiecie, że posiada w domu 200 tys. zł. Rzekoma córka powiedziała, że niedługo po pieniądze przyjdzie adwokat. Senior musiał dołożyć jeszcze 2 tys. "za fatygę".

Niedługo później w mieszkaniu zjawił się mężczyzna podający się za adwokata, zabrał pieniądze i przepadł. Śledztwo prowadzą stołeczni funkcjonariusze, którzy teraz opublikowali zdjęcia z monitoringu. Widać na nich oszusta, który zabrał oszczędności 85-latka.

Wiek około 35-45 lat, otyła budowa ciała, włosy krótkie koloru czarnego. W chwili zdarzenia mężczyzna ubrany był w czarne buty sportowe, czarny t-shirt, spodnie jeansowe o długości 3/4 koloru jasnoniebieskiego; posiadał czarną saszetkę tzw. "nerkę"; twarz zasłaniała mu niebieska maseczka chirurgiczna - przekazuje policja.

Policja prosi o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Jeśli ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje na temat poszukiwanego mężczyzny należy skontaktować się z policjantami prowadzącymi tę sprawę, w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51 lub pod numerem tel. 47 723 75 56, 47 723 83 14 powołując się na numer l.dz. D-IV-2147/22 (KR-II-592/22). Informacje można też przesyłać na adres e-mail: krp6.wk@ksp.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Uchowały się przed turystami. Pałuki i widoki jak w Chorwacji
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić