Ukraina: Ostrzał rakietowy w Odessie! 13-latka wśród ofiar

W Odessie na południu Ukrainy doszło do kolejnego ataku rakietowego. Dokładne straty nie są jeszcze znane. Według wstępnych informacji, w poniedziałek 2 maja uszkodzeniu uległo kilka budynków, w tym "budynek sakralny". W ostrzale zginęła 13-letnia dziewczynka, a 17-latka została ciężko ranna.

Ukraina: Ostrzał rakietowy w Odessie! 13-latka wśród ofiar
Odessę po raz kolejny ostrzelano. (Twitter)

Jak poinformowała na Telegramie służba prasowa Rady Miejskiej w Odessie, doszło do kolejnego ostrzału. Rakiety uderzyły w poniedziałek późnym popołudniem i zniszczyły kilka budynków, w tym "budynek sakralny".

Odessa znów ostrzelana przez Rosjan

W rejonie Odessy doszło do kolejnego uderzenia rakietowego. Trafione zostały obiekty infrastruktury miejskiej Odessy. Uszkodzony jest jeden z budynków sakralnych – czytamy w komunikacie.

Powiadomiono, że są ranni i ofiary. Jak dotąd ustalono, że zginęła 13-letnia dziewczynka. 7-letni chłopiec oraz 17-latka zostali ciężko ranni. Szef regionalnej administracji wojskowej Maksym Marczenko stwierdził, że armia rosyjska działa jak terroryści.

Nie zostawimy tego tak. Za każdym razem te szumowiny zachowują się jak zwykli terroryści, a my z terrorystami rozmawiamy w jeden sposób. Będziemy ich niszczyć, dopóki na ukraińskiej ziemi nie pozostanie żaden żywy okupant - przekazał Marczenko.

Port w Odessie jest niezbędny do kontrolowania wybrzeża Morza Czarnego. Rosja zniszczyła tamtejszy most drogowo-kolejowy. Ponadto ostrzelano magazyn z bronią i amunicją dostarczaną przez USA i kraje europejskie, które wspierają Ukrainę. Hangar znajdował się blisko lotniska. Zniszczeniu uległ także pas startowy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Obejrzyj także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić