Ukraiński minister o przełomie. "Zakupiliśmy już około 800 urządzeń"

Minister zdrowia Ukrainy Wiktor Liaszko poinformował o nowej metodzie leczenia ran, która będzie wykorzystywana przez broniący się naród. - Zakupiliśmy już około 800 urządzeń - przekazał polityk. Dodał również, że trwa rozszerzanie możliwości leczenia w różnych częściach kraju. Znamy szczegóły.

Ukraiński minister o przełomie. "Zakupiliśmy już około 800 urządzeń"
Ukraina wprowadza nowe metody leczenia ran. "Zakupiliśmy już około 800 urządzeń" (Facebook, Wiktor Liaszko)

Ukraiński minister zdrowia Wiktor Liaszko poinformował opinię publiczną o nowej metodzie leczenia ran. Będzie ona sukcesywnie wprowadzana w Ukrainie, by pomóc przywrócić zdrowie ofiarom rosyjskiej agresji. Chodzi o terapię VAC, która w wielu krajach jest bardzo powszechna.

Metoda polega na zastosowaniu podciśnienia do oczyszczenia powierzchni rany i przyspieszenia gojenia. Jest to skuteczna i nowoczesna technika. Na ranę i jej okolice stosuje się ujemne ciśnienie w sposób ciągły lub przerywany.

Opatrunki do terapii VAC wykonane są ze specjalnej gąbki. Jest ona dopasowana i umieszczona precyzyjnie w ranie. Do opatrunku podłącza się układ odsysający. Jego zadaniem jest zebranie np. płynów, które zgromadziły się w okaleczeniu.

Podczas wizyt w zakładzie opieki zdrowotnej w Winnicy spotkałem się ze specjalistą leczenia ran Igorem Witenko. Jest pracownikiem Centrum Leczenia Ran w Belgii, ale obecnie pomaga naszym lekarzom ratować życie i przywracać zdrowie ofiarom rosyjskiej inwazji na nasz kraj - poinformował Wiktor Liaszko.

Minister zdrowia Ukrainy przekazał też, że w wielu krajach jest to "złoty standard" przy gojeniu ran. Dodał, że Ministerstwo Zdrowia Ukrainy "od początku wojny skierowało swoje wysiłki na rozszerzenie możliwości leczenia tą metodą w różnych częściach kraju".

Zakupiliśmy już około 800 urządzeń do terapii VAC, które w tym tygodniu zaczną przyjeżdżać do szpitali. Zaś do placówek, w których znajdują się konsole próżniowe, będziemy dostarczać dodatkowe materiały eksploatacyjne.

Wiktor Liaszko zapewnił, że jest przekonany o zaangażowaniu i profesjonalizmie ukraińskich lekarzy. - Każdego dnia udowadniają, że bycie odważnym to pozostawanie w miejscu pracy i ratowanie pacjentów - podsumował minister.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: UE przeznaczy pieniądze na pomoc Ukraińcom w Polsce? Wiceszef MSZ o "zasadzie solidarności"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić