USA reaguje na "lex TVN". Te słowa mówią same za siebie

164

PiS zaproponował nowelizację przepisów, która według ekspertów może doprowadzić do tego, że TVN straci koncesję na nadawanie. Sprawie przyglądają się już Stany Zjednoczone. Pojawiła się nawet reakcja ambasady USA.

USA reaguje na "lex TVN". Te słowa mówią same za siebie
TVN (Getty Images)

W środę wieczorem Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Eksperci twierdzą, że nowe prawo doprowadzi do tego, że TVN straci koncesję na nadawanie.

Oczywiście byłaby szansa na uniknięcie takiej sytuacji. Stacja musiałaby zostać jednak sprzedana przez obecnego właściciela, a więc amerykański koncern Discovery.

Wnioskodawcą projektu jest Marek Suski. Przekonywał on, że nowelizacja ma zabezpieczyć Polskę przed ewentualnością wejścia na nasz rynek kapitału z krajów "wrogich".

"Lex TVN". "Rosnący niepokój" USA

Obojętnie obok sprawy nie przechodzą Amerykanie. Do tego kontrowersyjnego wątku odniósł się już chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu.

USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej. TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego krajobrazu medialnego. Wolna prasa ma kluczowe znaczenie dla demokracji - napisał na Twitterze.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić