Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA. Rekordowe upały, setki tysięcy osób bez dostępu do prądu

29
Podziel się

Przez Kalifornię przechodzi fala upałów. Temperatura w stanie jest już tak wysoka, że nastąpią przerwy w dostawie prądu. To będzie pierwsza taka sytuacja od 20 lat. Lokalni urzędnicy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

USA. Rekordowe upały, setki tysięcy osób bez dostępu do prądu
W stanie Kalifornia mają miejsce rekordowe upały (Getty Images, Allen J. Schaben , Contributor)
bCYNFliZ

Jak podaje "New York Post", w Kalifornii odnotowano temperaturę powyżej 112 stopni Fahrenheita (44,4 stopnie Celsjusza). Kierownictwo korporacji PG&E, która zarządza siecią elektryczną w stanie, zdecydowało się na przerwy w dostawie prądu.

Przerwy dotkną nawet 250 tysięcy gospodarstw domowych. Zostaną one wprowadzone, ponieważ w trakcie upałów wśród gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wysokie temperatury mogą utrzymywać się nawet przez tydzień, więc kierownictwo PG&E obawia się, że elektrownie nie zdołają zaspokoić potrzeb wszystkich mieszkańców Kalifornii.

bCYNFljb

Upały w Kalifornii. Przerwy w dostawie prądu

Według ustaleń "San Fransisco Chronicle" ostatnia taka sytuacja miała miejsce 20 lat temu, gdy panował kryzys energetyczny. Przerwa rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia późnym popołudniem i dotknie domy oraz firmy w północnych i centralnych obszarach stanu Kalifornia.

Zobacz też: UPAŁY NIEBEZPIECZNE DLA DZIECI. Jest jednak na to rozwiązanie

Obszar został podzielony na bloki, w których kolejno prąd będzie wyłączany na godzinę. Mieszkańców poproszono, aby przez siedem godzin (od 15 do 22) powstrzymać się od używania urządzeń, które zużywają najwięcej energii elektrycznej.

bCYNFljh
Wzywamy naszych klientów do podjęcia natychmiastowych kroków w celu zmniejszenia zużycia energii. Będziemy pracować nad przywróceniem zasilania tak szybko, jak to tylko możliwe – apeluje do mieszkańców Kalifornii Michael Lewis, tymczasowy prezes PG&E.
bCYNFljC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
harcerzyk
miesiąc temu
Przekaz jest chyba oczywisty, holota niech sie gotuje, wyzsza kasta musi miec prad na klime do swoich biurowcow i palacow.
Black24
miesiąc temu
Proponuje więcej samochodów elektrycznych...
Kuba
miesiąc temu
Przecież tam co roku cała sieć przesyłowa pada w lecie. A większość pożarów jest spowodowana właśnie przepięciami na liniach energetycznych. Już je w zeszłym roku wyłączali z tego powodu.
bCYNFljD
Lolekjb
miesiąc temu
W Afryce bije po 45 stopni i klimy ni majo. Ja pije wino na upał jabcoka i jak mnie wywali do góry kołami to wieczerem juz chłodniej:)
Adam
miesiąc temu
A gdzie panele mieli by prad tam duzo jest slonca dlaczego nie montuja.
Najnowsze komentarze (29)
heh
miesiąc temu
USA, kraj bogaty, dostatni, potężny, a prąd wyłączają jak u nas za PRL-u.
heh
miesiąc temu
Co to za wśród gwałtownie rośnie i po co? "ponieważ w trakcie upałów wśród gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną. "
He
miesiąc temu
Powinni odszkodowania ludziom płacić,to za co płacą to co będzie jak auta będziemy ładować, tylko wyobraźnia nas ogranicza traktują ludzi jak zwierzaki w cyrku.
Helplstock
miesiąc temu
Solar hel sun iglice Mierzeja I po klopocie
Druh boruh
miesiąc temu
Ja proponuję rozpalić ognisko,kiełbaska i zimne piwko :-)
Nie może być
miesiąc temu
W Ameryce jak kiedyś w PRL-u ???
emeryt
miesiąc temu
Zaraz u nas powiedzą to samo i zaczną wyłączać prąd . T wszystko po to żeby nas przygotować .
Stopglupota
miesiąc temu
Jak czytam komentarze to widze ze ludzi delikatnie mowiac nieinteligentnych jest wiecej niz inteligentnych
bCYNFljv
kara1953
miesiąc temu
Niech wytną resztę drzew, będzie im chłodniej
Zbuk
miesiąc temu
Prąd to przeżytek.
ELO
miesiąc temu
Bo prąd z drutów wypada
Zmech1
miesiąc temu
Poprzednie zniknęło to jeszcze raz: Jak to jest, że wszędzie gdzie "lewizna" jest u władzy, a w Kaliforni jest, to zaczyna wszystkiego brakować. To chyba najprostszy dowód, że nie powinni być u władzy, bo ich pomysły są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem...
Paragwjczyk
miesiąc temu
Jak to jest, że wszędzie gdzie "lewizna" jest u władzy, a w Kaliforni jest, to zaczyna wszystkiego brakować. To chyba najprostszy dowód, że nie powinni być u władzy, bo ich pomysły są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem...
elektryk
miesiąc temu
Nie wiem co to wyłączenie da. Natomiast energia elektryczna wyprodukowana w tym czasie, zostanie zmarnowana,gdyż energii elektrycznej nie da się zgromadzić Niewykorzystana przepada bezpowrotnie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić