o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA. Rekordowe upały, setki tysięcy osób bez dostępu do prądu

29
Podziel się

Przez Kalifornię przechodzi fala upałów. Temperatura w stanie jest już tak wysoka, że nastąpią przerwy w dostawie prądu. To będzie pierwsza taka sytuacja od 20 lat. Lokalni urzędnicy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

USA. Rekordowe upały, setki tysięcy osób bez dostępu do prądu
W stanie Kalifornia mają miejsce rekordowe upały (Getty Images, Allen J. Schaben , Contributor)
bECKXSzp

Jak podaje "New York Post", w Kalifornii odnotowano temperaturę powyżej 112 stopni Fahrenheita (44,4 stopnie Celsjusza). Kierownictwo korporacji PG&E, która zarządza siecią elektryczną w stanie, zdecydowało się na przerwy w dostawie prądu.

Przerwy dotkną nawet 250 tysięcy gospodarstw domowych. Zostaną one wprowadzone, ponieważ w trakcie upałów wśród gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wysokie temperatury mogą utrzymywać się nawet przez tydzień, więc kierownictwo PG&E obawia się, że elektrownie nie zdołają zaspokoić potrzeb wszystkich mieszkańców Kalifornii.

bECKXSzr

Upały w Kalifornii. Przerwy w dostawie prądu

Według ustaleń "San Fransisco Chronicle" ostatnia taka sytuacja miała miejsce 20 lat temu, gdy panował kryzys energetyczny. Przerwa rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia późnym popołudniem i dotknie domy oraz firmy w północnych i centralnych obszarach stanu Kalifornia.

Zobacz także: Zobacz też: UPAŁY NIEBEZPIECZNE DLA DZIECI. Jest jednak na to rozwiązanie
bECKXSzx

Obszar został podzielony na bloki, w których kolejno prąd będzie wyłączany na godzinę. Mieszkańców poproszono, aby przez siedem godzin (od 15 do 22) powstrzymać się od używania urządzeń, które zużywają najwięcej energii elektrycznej.

Wzywamy naszych klientów do podjęcia natychmiastowych kroków w celu zmniejszenia zużycia energii. Będziemy pracować nad przywróceniem zasilania tak szybko, jak to tylko możliwe – apeluje do mieszkańców Kalifornii Michael Lewis, tymczasowy prezes PG&E.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKXSzS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
heh
rok temu
USA, kraj bogaty, dostatni, potężny, a prąd wyłączają jak u nas za PRL-u.
heh
rok temu
Co to za wśród gwałtownie rośnie i po co? "ponieważ w trakcie upałów wśród gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną. "
He
rok temu
Powinni odszkodowania ludziom płacić,to za co płacą to co będzie jak auta będziemy ładować, tylko wyobraźnia nas ogranicza traktują ludzi jak zwierzaki w cyrku.
bECKXSzT
Helplstock
rok temu
Solar hel sun iglice Mierzeja I po klopocie
Druh boruh
rok temu
Ja proponuję rozpalić ognisko,kiełbaska i zimne piwko :-)
Nie może być
rok temu
W Ameryce jak kiedyś w PRL-u ???
emeryt
rok temu
Zaraz u nas powiedzą to samo i zaczną wyłączać prąd . T wszystko po to żeby nas przygotować .
Stopglupota
rok temu
Jak czytam komentarze to widze ze ludzi delikatnie mowiac nieinteligentnych jest wiecej niz inteligentnych
kara1953
rok temu
Niech wytną resztę drzew, będzie im chłodniej
Zbuk
rok temu
Prąd to przeżytek.
ELO
rok temu
Bo prąd z drutów wypada
Zmech1
rok temu
Poprzednie zniknęło to jeszcze raz: Jak to jest, że wszędzie gdzie "lewizna" jest u władzy, a w Kaliforni jest, to zaczyna wszystkiego brakować. To chyba najprostszy dowód, że nie powinni być u władzy, bo ich pomysły są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem...
Paragwjczyk
rok temu
Jak to jest, że wszędzie gdzie "lewizna" jest u władzy, a w Kaliforni jest, to zaczyna wszystkiego brakować. To chyba najprostszy dowód, że nie powinni być u władzy, bo ich pomysły są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem...
bECKXSzL
elektryk
rok temu
Nie wiem co to wyłączenie da. Natomiast energia elektryczna wyprodukowana w tym czasie, zostanie zmarnowana,gdyż energii elektrycznej nie da się zgromadzić Niewykorzystana przepada bezpowrotnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić