Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

USA. Spotkali na spacerze małego lisa. Poszedł za rodziną do domu

34
Podziel się:

Rodzina z Arizony uratowała 6-tygodniowego lisa, którego spotkała na spacerze. Szczenię podążało za ludźmi do ich domu i prawdopodobnie myślało, że pies jest jego mamą. Lis trafił już pod opiekę specjalistów. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Lis został znaleziony, gdy miał zaledwie 6 tygodni
Lis został znaleziony, gdy miał zaledwie 6 tygodni

Dwoje dzieci i ich babcia Rosalyn wyszli na spacer ze swoim psem. W pewnym momencie spotkali w lesie małego liska. W pobliżu nie było jego matki i żadnych innych zwierząt.

Lisek od razu zaufał rodzinie i nie odstępował ich na krok. Podążał za nimi aż do domu. Rosalyn Caballero relacjonuje, że w ogrodzie były włączone zraszacze, a wyraźnie spragniony lis pił z nich wodę.

To było zabawne, bo lis myślał, że nasz pies jest jego mamą - powiedziała 5-letnia Dylan.

Babcia dzieci zadzwoniła na pogotowie dla dzikich zwierząt w Arizonie. Wcześniej rodzina zostawiła swojego psa w domu i wróciła na miejsce, gdzie spotkała szczenię.

Bezskutecznie próbowali znaleźć ślady innych lisów. Wreszcie rodzina złapała zwierzę do pudełka bez dotykania go i przekazała pod opiekę specjalistów. Okazało się, że lisek miał zaledwie 6 tygodni.

Karmiliśmy go strzykawką przez kilka dni, ale teraz nauczył się jeść z naczynia. Mamy nadzieję, że zapoznamy go z innymi lisami, które niedawno trafiły pod naszą opiekę i wypuścimy je z powrotem na wolność - powiedziała Khymberly Lewus z Southwest Wildlife Conservancy Center.

Zobacz także: Byk się zerwał. Narobił bałaganu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(34)
Oktawia :)
2 lata temu
Dzikie zwierzątka są w dechę zwłaszcza liski i niedźwiadki takie dzikie a takie fajne jakby dały się udomowić było by super tylko co na to weterynarze :)
pedro50
2 lata temu
Podczas wizyty u weterynarza spotkałem dziewczynę, bardzo ładną, u której na kolanach siedział rudy piesek. Był równie ładny i powiedziałem jej, że ma ładnego pieska bardzo podobnego do liska. Odpowiedziała, że to jest lisek domowy, zarejestrowany w Związku kynologicznym, że jest bardzo spokojny i kochany. To było w Poznaniu w klinice na Piątkowie. Lisek był troszkę niespokojny, ponieważ było kilka psów w pobliżu w tym wilczur. Jednak nie był spanikowany, a pieski wcale na niego nie zwracały uwagi. Może związane to jest ze specyfiką tego miejsca? Zwierzęta czują się tam nieswojo, ba często upierają się z daleka i nie chcą tam iść.
rtyuiopoiuy
2 lata temu
super
Jola
2 lata temu
U nas podobna historia siè zdarzyĺa wiele lat temu. Dwa młode kartofle przyłączły się do ludzkiej rodziny, ktôra je przygarnęła. To był duży błąd.Trzeba je było zapakować do pudełka i oddać rolnikom ktòrzy podrzuciliby je na pole. A tak teraz jeden z nich zaczął nami rządzić.
Misiak 💕
2 lata temu
Lisy to pierwsze udomowione misiaki! W Anglii sporo ludzi ma lisy w domach. Spoko jak pies i też sporo może się nauczyć.
WSNR71
2 lata temu
Aż niewiarygodne jak profesjonalnie zachowała się ta babcia. Wiedziała żeby go nie dotykać, wiedziała żeby wrócić na miejsce i poszukać matki i w końcu wiedziała gdzie zadzwonić. U nas nie do pomyślenia.
dsds
2 lata temu
Nasi myśliwi by go zaraz zastrzelili :(
hhhhh
2 lata temu
to tylko USA lub Rosji
Puchate
2 lata temu
Śliczności
ole
2 lata temu
5-letnia Dylan zdecydowała co ma Trump zrobić z milionami Amerykanów.
Ritta
2 lata temu
w jego oczach widać przeżytą tragedię....Dobrze że trafił na dobrych ludzi
A kuku
2 lata temu
Mordka podobna do rabina polin.
nick
2 lata temu
Smutny jakiś.
Bekas
2 lata temu
Ja to mam czapkę z lisa. Solidna, ciepła i taka miła w dotyku tylko że ludzie mi dokuczają jak w niej chodzę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić