Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

USA. Załogom karetek zakazano zabierać osoby, które mogą nie przeżyć

1
Podziel się

Do wiadomości publicznej przedostała się treść dyrektywy, jaką wydała Agencja Usług Medycznych Hrabstwa Los Angeles. Instrukcje udzielone załogom karetek wywołały prawdziwy skandal. Polecono im m.in., aby nie zabierały chorych, którzy mają niewielkie szanse na przeżycie.

USA. Załogom karetek zakazano zabierać osoby, które mogą nie przeżyć
Karetka pogotowia hrabstwa Los Angeles (Getty Images)
bETNJCrp

Jak podaje CNN, załogi karetek otrzymały polecenie, aby "oszczędzać tlen" dostępny w pojazdach. Tymczasem w celu zapewnienia choremu właściwego dotlenienia niezbędne jest co najmniej 90-procentowe nasycenie tkanek. To nie jedyne zalecenie: ratownicy medyczni mają dokonywać selekcji osób, które wymagają przewiezienia do szpitala.

Koronawirus w USA. Skandaliczne instrukcje dla załóg karetek z Los Ageles

Oburzenie opinii publicznej nie wynika jednak z samej konieczności dokonywana przez personel medyczny selekcji pacjentów. Amerykanami wstrząsnął fakt, że załogom karetek nakazano zabieranie nie osób, których życie bezpośrednio jest zagrożone, lecz tych o największych szansach na przeżycie.

bETNJCrr

Nowe wytyczne dotyczą przypadków, gdy u osoby potrzebującej pomocy nie można wyczuć tętna lub nastąpiło zatrzymanie krążenia. Ratownikom polecono, aby przez około 20 minut prowadzili resuscytację, a gdyby nie zdołali przywrócić u pacjenta czynności życiowych i akcji serca – nie odwozili już zmarłego do szpitala.

bETNJCrx

Drastyczne decyzje Agencji Usług Medycznych są konsekwencją kryzysu, z jakim boryka się hrabstwo Los Angeles w wyniku pandemii koronawirusa. Liczba pacjentów z COVID-19 rośnie w tak zastraszającym tempie, że większość łóżek na oddziałach intensywnej terapii jest już niedostępnych.

Zobacz także: Zobacz też: Afera ze szczepieniami. Na władze uczelni medycznej może spaść kara - nawet 250 tys. zł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETNJCrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Dr koperta
11 miesięcy temu
Przecież mają demokrację a w demokracji wszystko wolno! U nas nie ma demokracji dlatego ratujemy wszystkich!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić