aktualizacja 

USA. Załogom karetek zakazano zabierać osoby, które mogą nie przeżyć

1

Do wiadomości publicznej przedostała się treść dyrektywy, jaką wydała Agencja Usług Medycznych Hrabstwa Los Angeles. Instrukcje udzielone załogom karetek wywołały prawdziwy skandal. Polecono im m.in., aby nie zabierały chorych, którzy mają niewielkie szanse na przeżycie.

USA. Załogom karetek zakazano zabierać osoby, które mogą nie przeżyć
Karetka pogotowia hrabstwa Los Angeles (Getty Images)

Jak podaje CNN, załogi karetek otrzymały polecenie, aby "oszczędzać tlen" dostępny w pojazdach. Tymczasem w celu zapewnienia choremu właściwego dotlenienia niezbędne jest co najmniej 90-procentowe nasycenie tkanek. To nie jedyne zalecenie: ratownicy medyczni mają dokonywać selekcji osób, które wymagają przewiezienia do szpitala.

Koronawirus w USA. Skandaliczne instrukcje dla załóg karetek z Los Ageles

Oburzenie opinii publicznej nie wynika jednak z samej konieczności dokonywana przez personel medyczny selekcji pacjentów. Amerykanami wstrząsnął fakt, że załogom karetek nakazano zabieranie nie osób, których życie bezpośrednio jest zagrożone, lecz tych o największych szansach na przeżycie.

Nowe wytyczne dotyczą przypadków, gdy u osoby potrzebującej pomocy nie można wyczuć tętna lub nastąpiło zatrzymanie krążenia. Ratownikom polecono, aby przez około 20 minut prowadzili resuscytację, a gdyby nie zdołali przywrócić u pacjenta czynności życiowych i akcji serca – nie odwozili już zmarłego do szpitala.

Drastyczne decyzje Agencji Usług Medycznych są konsekwencją kryzysu, z jakim boryka się hrabstwo Los Angeles w wyniku pandemii koronawirusa. Liczba pacjentów z COVID-19 rośnie w tak zastraszającym tempie, że większość łóżek na oddziałach intensywnej terapii jest już niedostępnych.

Zobacz także: Zobacz też: Afera ze szczepieniami. Na władze uczelni medycznej może spaść kara - nawet 250 tys. zł
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić