Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus. Od 15 września w szpitalach rusza selekcja. Co z chorymi na COVID-19

26
Podziel się

Gdzie trafią pacjenci z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa? Do jakich szpitali będą przyjmowani chorzy na COVID-19? Od 15 września obowiązuje podział na trzy typy szpitali. Co to oznacza dla chorych?

Koronawirus. Od 15 września w szpitalach rusza selekcja. Co z chorymi na COVID-19
Nowy podział szpitali w związku z pandemią koronawirusa (Getty Images, Artur Widak, NurPhoto)
bCXZBlLp

Koronawirus. Nowy podział szpitali

Od wtorku 15 września będzie obowiązywał nowy podział szpitali. Jest to związane z trwającą pandemią koronawirusa.

Trzy typy szpitali dla pacjentów z COVID-19

Pacjenci z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa będą trafiali do trzech typów szpitali. Będą to szpitale zakaźne, specjalistyczne i powiatowe. Po konsultacji telefonicznej lekarz zadecyduje, do którego z nich przewieźć pacjenta.

bCXZBlLr

Koronawirus. Do jakich szpitali trafią zakażeni?

Do szpitala powiatowego zostanie skierowana osoba, która ma pozytywny wynik testu, ale nie ma żadnych objawów lub są one łagodne, więc konieczna będzie głównie obserwacja. Gdy natomiast wymagany będzie np. pobyt na OIOM-ie, bo stan pacjenta będzie bardzo poważny, karetka przewiezie go do szpitala zakaźnego. Z kolei do szpitali specjalistycznych trafią wszyscy ci chorzy, którzy dodatkowo wymagają np. opieki kardiologicznej.

Po co taki podział szpitali? Jest to nowa strategia Ministerstwa Zdrowia, które przygotowuje się na kolejną falę koronawirusa.

bCXZBlLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
:( :(
6 dni temu
To są bzdury, ludzie z covid siedzą w domach bez opieki medycznej niezależnie od tego czy bezobjawowi czy z objawami, pilnuje ich sanepid i policja. Moi znajomi +, wszyscy byli w domu, choć niektórzy z nich są chorzy na inne chorby, nikt absolutnie nikt, nie zaproponował im szpitala, nawet tym którzy się źle mieli i to nie jest żadna teoria spiskowa, tylko fakt. Dlatego, złapałam ogromny dystans i zaczęły mnie irytować te wspaniałe fakty działań, jakie zostaną podjęte. Może zarażeni w końcu też się odezwą, bo leczą się sami czosnkiem, cytryną i miodem w domach.
AAAAAAA
6 dni temu
Selekcja to się kojarzy z II wojną światową i eliminacja ludzi w obozach.
virus
6 dni temu
Proponuję zrobić selekcję medycznych przekrętów i ustalić dla kogo i ile kasy poszło na trefne maseczki, ile na respiratory-widmo, a ile dla kumpli, rodziny i pociotkow.
bCXZBlLT
Omen
6 dni temu
Selekcja? To znaczy co, szpital umieralnia, pół umieralnia i doswiadczalna? Macie berety zryte. Ludzie siedzą i tak w domach czy czują się dobrze czy źle. Do przychodni nie sposób się dostać, bo lekarze się boją! Zresztą jak dla mnie to niech zmienią zawód bo i tak nie potrafią leczyć a w zgaduj zgadule nie chce mi się bawić
Oko
6 dni temu
Wirus miał wykończyć ludzi a ich obudził.
Najnowsze komentarze (26)
fakty
4 dni temu
SELEKCJA już w Polsce od 1939 do 1945 roku była.
LOVE18.PL
5 dni temu
🔥🔥🔥Zacznij dzień od nowych znajomości! Poznaj atrakcyjne i samotne dziewczyny z Twojej okolicy! Sprawdź sam⬆️
jan
5 dni temu
Koronawirus nie istnieje to na jakiego wirusa mają leczyć?wirus sraczki?przecież na covid nie ma leków.Aha czyli jak nas zabiorą do szpitala to będą nam sprzedawać wirusa??ciekawe za jaką cenę chyba za 800zł.To ja dziękuje nigdzie nie dzwonię.Żegnam Was!
Gosc
5 dni temu
Te zmiany doprowadza do tragedii.ludzie beda padac jak muchy nie otrzymujac pomocy..a lekarz domowy siedzi w twierdzy od pol roku..fajny urlop
Kora
5 dni temu
Ludzie leżą w szpitalach bez pomocy bo najpierw trzeba zrobić test na koronawirusa na wynik czeka się po kilkanaście godzin.
monia k
5 dni temu
od pół roku lekarze nie leczą to na co idą nasze pieniądze ?
Jaskolka
5 dni temu
Co za różnica???Od kwietnia nikt nie zmarł na zawał,udar, nowotwory czy ze starości.Nie ma innych chorób i wszyscy zgodnie schodzą na Covid 🤣🤣🤣
retyk
5 dni temu
Fikcji w fikcyjnej plandemii ciąg dalszy
bCXZBlLL
Paulka
5 dni temu
Nie ma zawałów , udarów ani wylewów jest tylko covid. Kiedy ta maskarada sie skończy i lekarze zaczną leczyć ludzi w końcu płacimy podatki !!!!!
Anna
5 dni temu
Głupota wyssana z palca do szpitala przyjmą cię jak sie dusisz a tak siedzisz w domu i z nikąd nie ma pomocy 2 tygodnie miałam temperaturę i nikt się nie zainteresowałjak się czuję i tyle w temacie teraz jestem zdrowa tylko słaba do pracy jeszcze się nie nadaję i od dwoch dninikt nie wie co zemną zrobić sanepid juz nie wydaje izolacji a rodzinny nie wystawił mi L4 ale meza zdrowego wsadzili na 10 dni kwarantanny ja do pracy wracam 22go a on musi siedzieć do 25go chore
hmmmm
5 dni temu
ten artykuł obraża moje uczucia pandemiczne
AM39
5 dni temu
Ten kto to wypisuje to bym go na sparing zaprosił
pytajnik
5 dni temu
A czy pierwotnie, nie należałoby dokonać selekcji rządzących w szpitalach, potocznie zwanych psychiatrycznymi?
mało
5 dni temu
proponuje jeszcze podział i selekcję chorych z covidem, na chorych z covidem i problemami z płucami, osobno do specjalnych dedykowanych szpitali, także tych ktorzy mają problem z cukrzycą, albo z astmą, czy tam nerkami itd itp - wtedy na pewno wszystkich uleczą ekspresowo i uratują od śmierci na pewno. Aaa nie zapominajmy o normalnych chorych, dla tych też powinna być selekcja i osobne szpitale !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić