Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Dramat w Alicante. Nagranie z turystami z Rosji obiegło sieć

W hiszpańskim barze w Alicante doszło do dramatycznego zdarzenia. Trzech pijanych rosyjskich turystów zaatakowało barmana i brutalnie go pobiło za jego narodowość. Nagranie z wydarzenia trafiło do mediów społecznościowych. Internauci byli zbulwersowani.

Dramat w Alicante. Nagranie z turystami z Rosji obiegło sieć
Zwrócili uwagę na jego akcent. Rosjanie brutalnie pobili barmana (Twitter)

Zdarzenie miało miejsce w hiszpańskim kurorcie turystycznym Alicante. Trójka pijanych Rosjan weszła do restauracji. Barman Rusłan Powalij powiedział im, że lokal właśnie się zamyka i poprosił o wyjście. Turyści zwrócili uwagę na jego akcent i zapytali, skąd pochodzi.

Odpowiedziałem, że jestem z Ukrainy. I dodałem: "Chwała Ukrainie" - relacjonuje barman.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W tym momencie Rosjanie rzucili się na mężczyznę na oczach właściciela baru i czterech gości. Gospodyni i dwie inne kobiety próbowały rozdzielić napastników, ale bez powodzenia. Przed opuszczeniem lokalu jeden z napastników kopnął Ukraińca, gdy ten był już nieprzytomny i leżał na ziemi.

Barman zgłosił pobicie Gwardii Cywilnej. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie. Według lokalnych mediów został pchnięty nożem i złamał nos. Media dotarły do informacji, że dwóch rosyjskich agresorów może być braćmi z kryminalną przeszłością.

Oscary 2022. Anna Dzieduszycka spełniła swoje marzenie na gali

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić