Robert Czykiel| 

Uwaga, oszustwo na Netflixa. Możesz stracić wszystkie pieniądze

10

Oszuści wykorzystują każdą okazję, aby złapać w swoje sidła nieostrożnych internautów. Tym razem popularne jest oszustwo na Netflixa. Jak się uchronić przed utratą pieniędzy?

Uwaga, oszustwo na Netflixa. Możesz stracić wszystkie pieniądze
Oszustwo na Netflixa. Uważaj na fałszywe maile (Unsplash.com)

Portale VOD z filmami i serialami w Polsce zyskują coraz większą rzeszę klientów. Numerem jeden w naszym kraju jest Netflix, ale chętnie korzystamy także m.in. z HBO GO, czy Amazon Prime.

Oszustwo na Netflixa. Uważaj na fałszywe maile

Dostrzegają to oszuści, którzy ostatnimi czasy się uaktywnili w tej branży. Popularne stało się oszustwo na Netflixa. Jak się przed nim uchronić? Przede wszystkim sprawdź, czy otrzymałeś maila o następującej treści.

Drogi kliencie, nie udało nam się autoryzować płatności za kolejny cykl rozliczeniowy, dlatego zawiesiliśmy Twoje członkostwo. Kliknij załączony link, żeby je odwiesić.
Zobacz także: Nietrzeźwy Tomasz Bagiński jechał metrem. Wpadł na pomysł, z którego Netflix zrobił serial

To pułapka na nieostrożnych internautów. W mailu zawarty jest link, który prowadzi do fałszywej strony internetowej. Tam posiadacze konta na Netfliksie są proszeni o podanie numeru karty kredytowej oraz kodu CVV.

Pod żadnym pozorem nie klikaj we wspomniany link. Jeżeli już to zrobiłeś, to nie podawaj żadnych danych. W innym przypadku oszuści dostaną dostęp do twojego konta i możesz stracić wszystkie pieniądze.

Ostrożni muszą być także klienci innych portali VOD. Trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie zostać z niczym.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić