Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Uważajcie na siebie! Spadł z drabiny, w akcie zgonu lekarz wpisał "COVID-19"

482

Pracownik budowlany spadł z wysokości ponad 3 metrów, po tym jak stracił równowagę na drabinie. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń i zmarł na miejscu. W akcie zgonu mężczyzny lekarz jako przyczynę śmierci wpisał koronawirusa.

Uważajcie na siebie! Spadł z drabiny, w akcie zgonu lekarz wpisał "COVID-19"
Mężczyzna spadł z drabiny, w jego akcie zgonu lekarz wpisał "COVID-19". Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Do tragicznego zdarzenia doszło w Chorwacji. 51-latek spadł z drabiny podczas prowadzenia prac budowlanych przy domu mieszkalnym. Mężczyzna doznał wylewu krwi do mózgu, co doprowadziło bezpośrednio do jego śmierci.

51-latek spadł z drabiny. W akcie zgonu lekarz wpisał "COVID-19"

Podczas sekcji zwłok lekarze odkryli u mężczyzny zator płucny. Okazało się, że 51-latek cierpiał na zespół ostrej niewydolności oddechowej. To charakterystyczny objaw koronawirusa.

Mężczyzna od kilku dni skarżył się na duszności. Miał także ostre bóle głowy, gorączkę oraz kaszel. Odrzucił jednak wybranie się z tymi objawami do lekarza.

Patomorfolog postanowił zbadać mężczyznę pod kątem infekcji COVID-19. Badanie dało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Według ustaleń lekarza, choroba uniemożliwiła dopływ powietrza do płuc, co doprowadziło do omdlenia, które było przyczyną upadku z drabiny.

Duszności z powodu koronawirusa. Kolejny przypadek

Do podobnej sytuacji doszło jakiś czas temu w Gdańsku, wtedy jednak nie skończyła się ona tragicznie. Policjanci uratowali 40-letniego kierowcę ciężarówki, który w trakcie jazdy źle się poczuł. Mężczyzna nie mógł oddychać i miał drgawki.

Okazało się, że przyczyną złego samopoczucia kierowcy była infekcja koronawirusem. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy, mężczyzna trafił na czas do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Obejrzyj także: Koronawirus. Francja i Chorwacja pod lupą rządu. Marcin Horała pytany o wakacje

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić