Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Dramat w Gdańsku. Kierowca Scanii miał COVID-19. Wsiadł za kółko

264

Policjanci uratowali 40-letniego kierowcę ciężarówki, który w trakcie jazdy źle się poczuł. Mężczyzna nie mógł oddychać i miał drgawki. Z podejrzeniem COVID-19 został przewieziony do szpitala. Badania potwierdziły, że był zakażony koronawirusem.

Dramat w Gdańsku. Kierowca Scanii miał COVID-19. Wsiadł za kółko
Policjanci uratowali kierowcę ciężarówki. Miał COVID-19 (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po godz. 15. Policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Nowego Portu jedzie czerwona scania, której kierowca potrzebuje pomocy medycznej.

Dyżurny poinformował funkcjonariuszy, że stan jego zdrowia może mieć związek z COVID-19. Mężczyzny szukało także pogotowie ratunkowe, ponieważ wcześniej zadzwonił o pomoc pod numer alarmowy.

Policjanci natychmiast pojechali w kierunku drogi ekspresowej S7 i gdy jechali ul. mjr. Henryka Sucharskiego zauważyli na przeciwległym pasie ruchu wolno jadącą czerwoną scanię. Funkcjonariusze zawrócili i gdy dojechali do zjazdu w kierunku Nowego Portu, ciężarówka stała na drodze z włączonymi światłami awaryjnymi - informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Jeden z policjantów wszedł do kabiny i zauważył leżącego mężczyznę. Miał krótki, płytki oddech i drgawki. Nie reagował na zadawane pytania.

Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, zachowując przy tym środki ostrożności. Podali 40-latkowi tlen i przekazali oficerowi dyżurnemu swoją lokalizację.

Karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. RMF FM podaje, że badania potwierdziły, że jest zakażony koronawirusem. Jego stan jest stabilny.

Zobacz także: Uciekał przed policją przekraczając prędkość o ponad 100 km/h. Grozi mu 5 lat więzienia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić