Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

W Elblągu straszą dzieci "jednorożcem". Policja komentuje sprawę

6

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiają się informacje, że na ulicach Elbląga pewien mężczyzna w przebraniu jednorożca lub Smerfetki ma zaczepiać dzieci. Sprawa została już zgłoszona na policję.

W Elblągu straszą dzieci "jednorożcem". Policja komentuje sprawę
W Elblągu mężczyzna w przebraniu jednorożca ma zaczepiać dzieci (Unsplash.com, Wikimedia Commons)

W mediach społecznościowych na Spotted Elbląg pojawiają się alarmujące informacje. Dotyczą mężczyzny, który w przebraniu jednorożca lub Smerfetki ma zaczepiać dzieci i zapraszać je do siebie do domu.

Rodzice są zaniepokojeni. Twierdzą, że robi on dzieciom zdjęcia i umieszcza je w swoich social mediach. Sprawą zajęli się śledczy.

- Po Elblągu chodzi gość przebrany raz za jednorożca, raz za smerfa. Pojawia się w parku Kajki, w galerii i na starym mieście. Zaczepia dzieci i zaprasza je do domu. Robi im zdjęcia i wrzuca na swój profil na FB. Koleś jest chory psychicznie, opisuje, że podnieca się na widok maskotek. Dosłownie wszystko opisuje na swoim profilu. Sprawa zgłoszona na policję. Uważajcie na swoje dzieciaki – możemy przeczytać na Spotted Elbląg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sylwia Bomba zarabia miliony. Historia matki z trojgiem dzieci rozłożyła ją na łopatki

W komentarzach pod wpisem głos zabrało wielu rodziców. "Widziałam go na Gwiezdnej, był przebrany za jednorożca"; "A to nie ten sam typ, który był przebrany za Smerfetkę na festynie na dolince? Tam też chodziła jakąś Smerfetka"; "Takiego najszybciej wyłapać, bo jeszcze tragedia i nieszczęście będzie" - piszą pod postem.

Policja otrzymała zgłoszenia i obecnie trwa postępowanie sprawdzające.

- Otrzymaliśmy zgłoszenia. Jesteśmy na etapie prowadzenia postępowania sprawdzającego – powiedział w rozmowie z Eska.pl nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak podaje portal, z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna nie jest niebezpieczny i nie stwarza zagrożenia dla innych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić