Mówią, że stworzył COVID-19. Gates komentuje

460

Bill Gates postanowił się odnieść do teorii spiskowych, jakoby to on stał za pandemią koronawirusa. - Czy ludzie naprawdę w to wierzą? - dziwi się współzałożyciel Microsoftu.

Mówią, że stworzył COVID-19. Gates komentuje
(Getty Images)

Bill Gates wyraził swoje zaskoczenie w wywiadzie dla agencji Reutera. Amerykański przedsiębiorca odniósł się nie tylko do teorii spiskowych na swój temat, lecz także na temat Anthony'ego Fauciego – głównego epidemiologa USA.

Jestem tym ogromnie zaskoczony. Mam nadzieję, że to się skończy – powiedział Gates o teoriach spiskowych.

Gates zapowiada badania

Współzałożyciel Microsoftu przytoczył teorie spiskowe, zgodnie z którymi to on i Anthony Fauci stoją za wybuchem pandemii koronawirusa. Ich motywacją, jak twierdzą zwolennicy tych teorii, miałaby być chęć czerpania zysków finansowych oraz znalezienie pretekstu, aby podawać ludziom szczepionki zawierające mikroczipy.

Bill Gates przyznał, że trudno mu zrozumieć, jak ludzie mogą wierzyć w tak nieprawdopodobne historie. Zapowiedział, że spróbuje zgłębić zjawisko powstawania teorii spiskowych, a następie przeanalizować wpływ, który wywierają na społeczeństwa.

Czy ludzie naprawdę w to wierzą? Musimy zgłębić ten temat i zrozumieć, jak takie teorie zmieniają zachowanie ludzi i jak możemy ograniczać ich powstawanie – powiedział Gates.
Zobacz także: Zobacz też: Uwierzyła nie tylko Edyta Górniak. 5 teorii spiskowych na temat koronawirusa
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić