aktualizacja 

"W piekle nie było dla ciebie miejsca". To słowa papieża do biskupa

88

Papież Franciszek tymi słowami zażartował do jednego z kardynałów, będącego także przyjacielem papieża, który poradził sobie z chorobą COVID-19, choć ma aż 78 lat.

"W piekle nie było dla ciebie miejsca". To słowa papieża do biskupa
Papież Franciszek przesadził? (Getty Images)
Wiesz, dlaczego żyjesz i masz się dobrze? Ponieważ w piekle nie było miejsca dla ciebie - tak podsumował powrót do zdrowia kard. Gualtiero Bassettiego papież Franciszek (cyt. w radiu Rai 1).

Przewodniczący Konferencji Biskupów Włoch w listopadzie zaraził się koronawirusem. Chorował na COVID-19, a ma obecnie 78 lat, co oznacza, że znajduje się w grupie ryzyka osób mogących nie przeżyć zakażenia.

Kard. Gualtiero Bassettiego poradził sobie jednak z chorobą. Nie oznacza to jednak, że nie przeżył trudnych chwil, w trakcie których wielokrotnie żegnał się już ze swoim życiem, sądząc, że to jego ostatnie chwile na ziemi i zaraz "pójdzie do Domu Ojca". Przebywając w szpitalu w Perugii, doznał krytycznego stanu, który towarzyszył mu kilka dni.

Pod koniec listopada opuścił klinikę medyczną, najwidoczniej ku zdziwieniu papieża Franciszka. W międzyczasie papież wielokrotnie pytał o zdrowie kard. Bassettiego. Kilka razy także rozmawiał z nim przez telefon. To ponoć wtedy padły słowa, które rozśmieszyły do łez obu.

Dziś zarówno papież Franciszek, jak i kard. Bassetti apelują do wiernych, aby postępowali rozsądnie w trakcie pandemii koronawirusa i nie bagatelizowali zagrożenia. Jak stwierdził kard. - szczepionka to narzędzie "niezbędne", ale warto także cały czas stosować środki ochrony, które po prostu obniżają ryzyko zakażenia.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić