Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

W Słupsku powstało tęczowe przejście dla pieszych. Nie na długo

106
Podziel się:

W poniedziałek w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów pojawiło się tęczowe przejście dla pieszych w kolorze flagi LGBT. "Powiało normalnością" - ucieszyła się najpopularniejsza para gejów w Polsce. Już następnego dnia kolorowe pasy na przejściu zostały zamazane czarnym sprayem.

W Słupsku powstało tęczowe przejście dla pieszych. Nie na długo
Jakub i Dawid zdążyli zrobić sobie zdjęcie na tęczowym przejściu dla pieszych w Słupsku, ale niedługo potem przejście zostało zniszczone (Facebook, Google Maps)

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek to para najpopularniejszych gejów w Polsce. Mężczyźni ponad 5 lat temu wzięli ślub na portugalskiej wyspie Madera. Jakub i Dawid są bardzo aktywni w sieci. We wtorek 5 lipca opublikowali zdjęcie ze Słupska, gdzie powstało przejście dla pieszych w tęczowych kolorach.

Tęczowe przejście dla pieszych pojawiło się w Słupsku! Powiało normalnością, więc i buziak musiał być! - czytamy pod zdjęciem Jakuba i Dawida.

Tęczowe pasy przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku pojawiły się w poniedziałek. We wtorek wieczorem w mediach społecznościowych opublikowano informację, o tym, że pasy zostały zniszczone. Sprawcy wymalowali na nich wulgarne napisy.

Nieznani sprawcy zniszczyli kolorowe pasy na przejściu dla pieszych przy ul. Szarych Szeregów. We wtorek wieczorem na przejściu dla pieszych pojawiły się wulgarne napisy obrażające społeczność LGBT. Poszczególne pasy zostały też pomazane najprawdopodobniej sprayem - czytamy na facebookowym profilu Obserwator Słupsk.

Pod zdjęciami zamalowanych tęczowych pasów wywiązała się burzliwa dyskusja. "Było to do przewidzenia, niestety", "To pokazuje, jakie mamy społeczeństwo pełne nienawiści do drugiego człowieka" - piszą internauci.

To jest realizacja w praktyce: Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego - oceniła internautka.

Jak podaje TV Słupsk, tęczowe schody nie spodobały się także Tadeuszowi Bobrowskiemu, wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej z PiS. Radny zaapelował do Zarządu Infrastruktury Miejskiej o przekazanie zapisu monitoringu policji, by ukarać tych, którzy pomalowali przejście na kolory flagi LGBT. Ta część miasta nie została jednak jeszcze objęta monitoringiem miejskim.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej zapowiada, że pasy na przejściu dla pieszych niebawem znów będą czarno-białe - podał TV Słupsk.

Zobacz także: Dorota Masłowska o sytuacji osób LGBT+ w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
Nie pozdrawia...
4 tyg. temu
Przegonic ich z mojego miasta na Maderę
To ja
4 tyg. temu
A fuuuj.. Jak Tusk wygra wybory (w co wątpię) to udzieli im ślubu pewnie aby nie żyli w grzechu tak jak on przez długie lata🌈⚡😁🤣😂
Golem ze stal...
miesiąc temu
Chodziły sobie geye po naszym osiedlu i molestowali dzieci moich młodszych kolegow teraz to jak nazwiemy 🤔.. To kto kogo krzywdzi....
Hunak
miesiąc temu
A gdyby na tych pasach zdezorientowany kierowca kogoś potroncił to też by się lansowali w Internecie i narzekali na tolerancję???????
@@@@
miesiąc temu
Wiem kto to zrobił
XYZ
miesiąc temu
Za niszczenie znaków poziomych nic nie grozi? Normalność jest wtedy, gdy znak P-10 jest zgodny ze wzorem - białe pasy. Malowanie w kolorze tęczy, to wandalizm lub zboczenie.
Prawy
miesiąc temu
Pasy na przejsciu dla pieszych są skatalogowane...kolorowe pasy i padały dramat...nie jestem tolerancyjny i nie będę...
Ika
miesiąc temu
Ma prośbę do Geyów. Nic nie mam przeciwko wam i zawsze popieram wszystkie ruchu prowadzące do równouprawnienia ale nie całujcie sie w miejscach publicznych bo to jest po prostu nie stosowne a dla niektórych nawet obrzydliwe.Nawet całowanie sie osób różnej płci nie jest wyrazem dobrego wychowania.Przecież sę miejsca w których możecie to robić bez problemów.
UZMYSŁ⚫WIENIE...
miesiąc temu
Jest pewien procent rodzących się z innym genitaliami i ten procent stanowi dla PISu wielki strach, Strach tak wielki że .......
LES
miesiąc temu
Proponuje udać się DOARABII SAUDYJSKIEJ,IRANU KUWEJTY QUTAR-U MOZE KOREA POLNOCNA I ZKLADAC TAM KLUBY CZESCI ROWEROWYCH CZY MALOWAC SOBIE TECZOWE KOLORY.DROGA WOLNA
Michal
miesiąc temu
Fuuuuuuuuj... I właśnie dla tego ludzie was nie akceptują np za całowanie się w miejscu publicznym. Całowanie czy zwykły buziak nie ma to znaczenia. Żyjemy w takim kraju a nie innym i fuuj. Polska i Polacy nie są tolerancyjni tak naprawdę. Nie wszyscy... Mówię o całokształcie. Polska nie dojrzała do tego jeszcze taka jest prawda.
adam
miesiąc temu
Sami siebie mogli pomalować w kolorowe paski. Powini być ukarani, pas drogowy to nie tablica, pasy na przejściach mają być według wzorca.
Twój nick
miesiąc temu
Tęcza ma 7 kolorów nie 6
Belfer
miesiąc temu
Wandale, wbrew przepisom pomalowali przejście na kolorowo. Wandale!! To świadczy o tym jakim odłamem społeczeństwa oni są. A wy nazywacie wandalami tych, którzy to zamalowali. Kim jesteś " dziennikarzyno"?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić