aktualizacja 

Powrót do szkół. Minister edukacji wskazał datę

374

Wielu uczniów wręcz marzy o tym, by móc wrócić do szkoły i znów spotykać się z rówieśnikami. Kiedy rozpocznie się odmrażanie polskiej oświaty? Ważne informacje zdradził minister edukacji Przemysław Czarnek.

Powrót do szkół. Minister edukacji wskazał datę
Czarnek mówił o powrocie do szkół (PAP)

W trakcie wywiadu dla Interii minister edukacji i nauki Przemysław Czarnej wskazał datę podania decyzji o powrocie do szkół. - Chcę, by decyzja o powrocie do szkół została zakomunikowana w najbliższy piątek - zaznaczył przedstawiciel rządu.

Jeśli sytuacja się pogorszy, to będziemy to korygować. Mimo to w piątek dyrektorzy będą mieć informacje czy otwieramy szkoły - zaznaczał Czarnek.

Powrót do szkół. Kto jako pierwszy?

Wielce prawdopodobne jest to, że jako pierwsi do szkół wrócą uczniowie klas 1-3. Resort edukacji chce również sprawić, by pozostali uczniowie kształcili się choćby w trybie hybrydowym.

Nie stanie się to jednak 18 stycznia. Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość - zdradził Przemysław Czarnek.

Sporo mówi się o tym, że do szkół mogą wrócić ósmoklasiści i maturzyści. To miałoby im pozwolić na skuteczniejsze przygotowania do ważnych egzaminów. Póki co jednak brakuje konkretów. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak rozwinie się pandemia koronawirusa.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić