Karolina Woźniak| 

Wakacje 2020. Polski kabareciarz pokazał zdjęcie z wakacji. Rozpętał nim burzę

81

Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni opublikował zdjęcie znad morza na swoim profilu na Instagramie. Opatrzył je opisem "pogoda piękna, piękne widoki – aż żal wyjeżdżać...". To jednak wywołało burzę w sieci. Teraz kabareciarz przeprasza wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

Wakacje 2020. Polski kabareciarz pokazał zdjęcie z wakacji. Rozpętał nim burzę
Post Michała Paszczyka wowłał burzę w sieci (YouTube, Karny Kopciuch)

Post kabareciarza nie został jednak odebrany tak, jak chciałby tego jego autor. Na zdjęciu, które opublikowano w mediach społecznościowych, na pierwszym planie znajdował się uśmiechnięty Michał Paszczyk. W tle widniała sylwetka kobiety w stroju kąpielowym.

Uwaga o "pięknych widokach" była bardzo ironiczna. Internauci skrytykowali postawę kabareciarza. "Wstyd wyśmiewać się z czyjegoś wyglądu" - pisali jedni. Inni zarzucali mężczyźnie seksizm. "Obrzydliwe! Sztandarowy przykład mężczyzny w średnim wieku, który rości sobie niczym nieuzasadnione prawo do oceniania wyglądu kobiet" - napisała internautka.

Michał Paszczyk w ogniu krytyki. Opublikował zdjęcie z wakacji

Post wkrótce usunięto. Jednak to, co raz zostanie udostępnione w sieci, nigdy już z niej nie znika. Niesmak pozostał. Głosy krytyki pojawiają się również pod innymi postami Michała Paszczyka. Członek Paranienormalnych postanowił przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni. W tym celu opublikował krótkie nagranie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zaznaczył już na początku, że chciałby złożyć oświadczenie. Podkreślił jednak, że nie jest ono skierowane do osób, które życzą kabareciarzowi śmierci albo białaczki jego całej rodzinie, a do tych, którzy poczuli się urażeni.

Michał Paszczyk przyznał, że post był "kompletnie nieprzemyślany". "Po prostu zrobiłem selfie na plaży, wrzuciłem je, nie myśląc o konsekwencjach, nie myśląc nawet o tej Pani [...]. Nie miałem zamiaru naigrawać się z otyłych osób, zwłaszcza że sam do najszczuplejszych nie należę [...]. Jeśli państwa uraziłem - przepraszam".
Zobacz także: Zobacz także: Ada Fijał: "Kabaret jest bezpieczniejszy od stand-upu"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić