Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Matura 2020: minister edukacji o zmianie sposobu oceniania maturzystów

6

Z powodu pandemii COVID-19 polscy uczniowie byli zmuszeni uczyć się w trybie zdalnym, a matury przesunięto o miesiąc. Pojawiły się wątpliwości, czy w związku z tym kryteria oceniania egzaminów ulegną zmianie. Minister edukacji ostatecznie rozwiał wątpliwości.

Matura 2020: minister edukacji o zmianie sposobu oceniania maturzystów
Ze względu na pandemię koronawirusa matury zostały przełożone na czerwiec (PAP, Lech Muszyński)

Ze względu na przesunięcie egzaminów maturalnych uczniowie zyskali dodatkowy miesiąc na naukę. Jak podaje "Wirtualna Polska", pojawiły się wątpliwości, czy ze względu na te okoliczności kryteria oceniania ich prac nie powinny ulec zmianie. Do sprawy odniósł się sam Dariusz Piontkowski.

Matura 2020: kryteria oceniania zostaną zmienione?

Dariusz Piontkowski zapowiedział, że kryteria oceniania tegorocznych egzaminów maturalnych nie zostaną zmienione. Minister edukacji wyjaśnił, że nie widzi takiej potrzeby.

Przy każdym egzaminie występuje stres. Nie widzę potrzeby, aby nagle zmieniać sposób oceniania uczniów – cytuje Dariusza Piontkowskiego "Wirtualna Polska".

Zobacz też: Matury 2020. Licealiści są podzieleni. MEN ich zaskoczyło. "Kompromitacja"

Zobacz także: Matury 2020. Licealiści są podzieleni. MEN ich zaskoczyło. "Kompromitacja"

Minister edukacji zapowiedział, że egzaminy maturalne zostaną ocenione w sposób sprawiedliwy i obiektywny. Piontkowskiemu zależy, aby uczniowie zdawali sobie sprawę, że ich ciężka praca jest doceniana oraz przynosi efekty.

Dariusz Piontkowski odniósł się także do nauczania zdalnego. Zdaniem ministra edukacji w przypadku edukacji na odległość – podobnie jak tradycyjnej – największe znaczenie mają postawa i zaangażowanie ucznia. Zaznaczył, że taki typ przekazywania wiedzy posiada liczne wady, z których resort dobrze zdaje sobie sprawę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić