Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus w USA. Co minutę umiera jedna osoba chora na COVID-19

139

Pandemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych cały czas przyspiesza. Rośnie nie tylko liczba zarażeń, lecz także śmiertelnych ofiar pandemii COVID-19. W wielu stanach pracownicy służb medycznych nie radzą sobie z opieką nad licznymi pacjentami.

Koronawirus w USA. Co minutę umiera jedna osoba chora na COVID-19
W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa (Getty Images, Bryan Thomas , Stringer)

W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych na COVID-19 zmarło 1461 osób. Poprzedni rekord miał miejsce 27 maja, kiedy potwierdzono śmierć 1484 osób. Eksperci obliczyli, że w ciągu 11 dni liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa wzrosła aż 10 tysięcy razy.

Koronawirus w USA. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych COVID-19

Od lipca szpitale w Arizonie, Kalifornii, na Florydzie oraz w Teksasie nie radzą sobie z nadmierną liczbą pacjentów. W ostatnim ze stanów odnotowano najwyższą liczbę zgonów – w sierpniu zmarło tam 4300 chorych na COVID-19.

Liczba śmiertelnych ofiar COVID-19 w USA przekroczyła już liczbę ofiar wojny w Wietnamie. Wówczas śmierć poniosło 58 220 Amerykanów. Tempo zarażeń koronawirusem gwałtownie przyspieszyło w maju. Miesiąc wcześniej władze Stanów Zjednoczonych podjęły decyzję o rozpoczęciu odmrażania gospodarki.

Stany Zjednoczone zajmują na świecie 6. miejsce pod względem liczby zgonów na mieszkańca. Jak wyliczyli eksperci, ta proporcja wynosi 45 na 100 tysięcy. Amerykę wyprzedzają na razie Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Peru oraz Chile.

Zobacz także: Zobacz też: Strach przed koronawirusem. Na hiszpańskiej plaży restrykcyjnie przestrzegają dystansu społecznego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić