Wakacje w Grecji i Chorwacji. Niepokojące wieści dla turystów

225

Wbrew pozorom Chorwacja i Grecja w tym roku stały się jeszcze popularniejszym kierunkiem wakacyjnym niż zazwyczaj. Niestety przyniosło to swoje konsekwencje. Czy kraje zostaną zamknięte?

Wakacje w Grecji i Chorwacji. Niepokojące wieści dla turystów
Wypoczywający teraz w Chorwacji turyści panikują (Getty Images)

Przez kornawirusa biura podróży i cały biznes turystyczny przechodzi ogromny kryzys. Po zakończeniu kwarantanny ceny lotów i hoteli drastycznie spadły. Co odważniejsi skorzystali z zachęcającej oferty wakacyjnej, a teraz liczyć się muszą z konsekwencjami.

Brytyjczycy wypoczywający w Grecji czy Chorwacji desperacko próbują wrócić do Wielkiej Brytanii. Rosną obawy, że ze względu na drastyczny wzrost zachorowań na koronawirusa, granice tych państw w ciągu najbliższych dni zostaną zamknięte.

Pojawiają się podejrzenia, że kraje zostaną dodane do czerwonej listy. Chorwacja przekroczyła próg ustalony przez rząd Wielkiej Brytanii, wynoszący 20 przypadków na 100 000 osób w okresie siedmiu dni.

Druga fala zbliża się nieubłaganie. Wypoczywający turyści nie przestrzegają obowiązujących zasad, lub robią to po macoszemu. Skutki nieodpowiedzialnej turystyki w czasie pandemii poniosła już Hiszpania i Francja.

Szacuje się, że ok. 500 tys. osób ścigało się, by wrócić do domu z Francji przed 4 rano. W sobotę, czyli przed ostatecznym terminem kwarantanny, który ogłoszono zaledwie 30 godzin wcześniej.

Chorwacja i Grecja zamknięte granice

Na chwilę obecną eksperci z branży turystycznej uspokajają. Grecja i Turcja póki co nie będą zamykać granic, choć może wrócić 2 tygodniowy obowiązek kwarantanny. Całe to zamieszanie wpłynęło na liczbę rezerwacji w hotelach i kurortach.

Turyści niedawno byli zachęcani do podróży. Miało to pomóc wrócić do normalnego życia, okazało się jednak zbędnym zagrożeniem nie tylko dla przejezdnych, ale i dla mieszkańców tych krajów. Perspektywa zamknięcia granic w najbliższym czasie skutecznie odstraszyła przyszłych wczasowiczów.

Polska Ambasada w Zagrzebiu apeluje do wypoczywających W Chorwacji Polaków:

Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zatłoczonych lokali gastronomicznych i plaż
Zobacz także: Urlop jesienią? "Trudno wyrokować". Polacy ostrożnie podchodzą do rezerwacji
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić