o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Koronawirus. Nie chcą nosić maseczek. Tłumy protestowały na ulicach

155
Podziel się

Zbulwersowani Hiszpanie protestowali w niedzielę w stolicy kraju przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Dwa dni wcześniej zostały one zaostrzone. Zdaniem protestujących koronawirus nie istnieje.

Koronawirus. Nie chcą nosić maseczek. Tłumy protestowały na ulicach
(PAP, EPA)
bEgPvjxh

Hiszpanie zaprotestowali w Madrycie. Protest dotyczył wprowadzonych dwa dni wcześniej obostrzeń na terenie całego kraju. Zdaniem zgromadzonych na Plaza de Colón koronawirus jest wymysłem rządów krajów z całego świata, stworzonym, aby ograniczyć wolności obywatelskie.

Manifestanci zwrócili też uwagę na noszenie maseczek ochronnych w niektórych strefach życia publicznego. Podczas protestu wyrazili swój sprzeciw wobec tego obowiązku.

14 sierpnia Hiszpanie wrócili do niektórych obostrzeń. W związku z ponownym wzrostem zachorowań na terenie całego kraju zamknięto bary, dyskoteki oraz wprowadzono ograniczenia związane z paleniem papierosów. Oburzyło to protestujących. Niektórzy z nich zakładali na oczy maseczki i palili papierosy. Chcieli pokazać w ten sposób swoje zwątpienie w skuteczność ich działania.

bEgPvjxj

Koronawirus nie odpuszcza

Pandemia koronawirusa w Hiszpanii przybiera na sile. 13 sierpnia potwierdzono tam 7 550 nowych przypadków. To najwięcej od 1 kwietnia, kiedy to zakaziło się 7 555 osób. Wprowadzenie przez rząd obostrzeń spowodowało znaczny spadek zachorowań. W czerwcu rekordową dzienną liczbą było 585 zakażeń. Wtedy dzienna liczba przypadków często nie przekraczała 300.

Zobacz także: Strach przed koronawirusem. Na hiszpańskiej plaży restrykcyjnie przestrzegają dystansu społecznego
bEgPvjxp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgPvjxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
dodupyzortogr
10 miesięcy temu
już prawie nikt na serio nie wieży w żadne zagrożenie dla ludzkości spowodowane udawaną pandemią należy szykanować jeszcze tych ostatnich durniów któży z własnej woli noszą maski oraz lekaży aby zmienili swoją bandycką retorykę w kwestii wirusa który ma się rozumieć że nie stanowi żadnego poważnego zagrożenia o którym warto by mówić
EE3
10 miesięcy temu
Dobrze, że protestują! W Warszawie też był protest!
FX 👎
10 miesięcy temu
Jak zacznie ich z każdym dniem coraz więcej umierać to będą nosić po dwie maseczki naraz. Czytałem reportaż o kilkunastu australijskich rodzinach , które nie wierzyły w istnienie wirusa , protestowały przeciwko obostrzeniom , maseczkom itd. po miesiącu w każdej z nich zmarły po min 2 osoby , w sumie 14 osób w 10 rodzinach.
bEgPvjxL
lol
10 miesięcy temu
I dobrze. W końcu selekcja naturalna zadziała. Nie żal mi ich.
adam
10 miesięcy temu
naród zastraszony jest lepiej sterowalny i to cała prawda o wirusie
spok
10 miesięcy temu
chcecie umierać b.proszę wyjedzcie do łukaszenki -jeśli jesteście tacy odważni
Markusl
10 miesięcy temu
Patrzcie a w Warszawie , wczoraj nie zauwazyli... Jaki dziwny zbieg okolicznosci :)
big
10 miesięcy temu
Wczoraj to była Rocznica Bitwy warszawskiej.
Wybrane
10 miesięcy temu
Dżuma - 1347-1351 - 225 mln zgonów Cholera - 1899 - 1923 > 1,5 mln zgonów; Grypa Hiszpanka - 1918-1919 - od 50 mln - 100 mln zgonów, w Polsce szacuje się 250 000 zgonów, 500 mln zakażonych na świecie, przy populacji ludzi 1 mld - 1,5 mld. Grypa Hongkońska - 1968 - 1970 - 1 mln zgonów, Grypa Rosyjska - 1977-1978 - 1 mln zgonów, HIV/AIDS - 1981 do teraz - 24-40 mln. zgonów A ludzie chociaż wiedzą więcej i powinni być mądrzejsi to jak widać cofają się w rozwoju, zresztą IQ ludzkości wg. ostatnich badań zaczęło znacząco spadać.
Biolog
10 miesięcy temu
Chcecie wiedzieć jak łatwo oszukać test na Covid by zawsze dał wynik negatywny? Wystarczy płukanka z pół szklanki wody i kilku kropli wody destylowanej. Tak pobrany wymaz nie będzie miał żadnego podejrzanego materiału genetycznego. Kto może niech poda dalej, byle tylko nie siedzieć po kilka tygodni w kwarantannie choroby bezobjawowej.
Ula
10 miesięcy temu
Popieram!!!
Mirek
10 miesięcy temu
Dziś minister jakiś w rządzie powiedział o protestujących w Warszawie że jeśli nie wierzą niech porozmawiają z rodzinami tych co umarli na korona wirusa / Sek w tym że chętnie bym porozmawiał ale nie znam nikogo kto umarł pytałem moich znajomych a oni swoich i tez nie znają nikogo kto umarł miasto 65 tysięcy ludzi ile w okolicznych gminach nie wiem a wszystko obsługuje jeden szpital. W naszym mieście. Więc Panie ministrze chciał bym porozmawiać. Pytałem kolegę z Warszawy powiedział że majednego kolegę który chorował ale pomimo tego że ma zdiagnozowany nowotwór nie umarł. Więc jak to jest?
Hiena
10 miesięcy temu
Politycy wykonują tylko polecenia psychopatycznych konowałów, którzy umyślili sobie totalny szantaż covidowy, by się nie narobić, a dobrze zarobić.
bEgPvjxD
fruto
10 miesięcy temu
czym się zarazili oszuści więzienia czekają tymi testami co nic nie wykrywają zróbcie sobie i też da wynik pozytywny
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić