o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Koronawirus. Nie chcą nosić maseczek. Tłumy protestowały na ulicach

155
Podziel się

Zbulwersowani Hiszpanie protestowali w niedzielę w stolicy kraju przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Dwa dni wcześniej zostały one zaostrzone. Zdaniem protestujących koronawirus nie istnieje.

Koronawirus. Nie chcą nosić maseczek. Tłumy protestowały na ulicach
(PAP, EPA)
bDniPrXF

Hiszpanie zaprotestowali w Madrycie. Protest dotyczył wprowadzonych dwa dni wcześniej obostrzeń na terenie całego kraju. Zdaniem zgromadzonych na Plaza de Colón koronawirus jest wymysłem rządów krajów z całego świata, stworzonym, aby ograniczyć wolności obywatelskie.

Manifestanci zwrócili też uwagę na noszenie maseczek ochronnych w niektórych strefach życia publicznego. Podczas protestu wyrazili swój sprzeciw wobec tego obowiązku.

14 sierpnia Hiszpanie wrócili do niektórych obostrzeń. W związku z ponownym wzrostem zachorowań na terenie całego kraju zamknięto bary, dyskoteki oraz wprowadzono ograniczenia związane z paleniem papierosów. Oburzyło to protestujących. Niektórzy z nich zakładali na oczy maseczki i palili papierosy. Chcieli pokazać w ten sposób swoje zwątpienie w skuteczność ich działania.

bDniPrXH

Koronawirus nie odpuszcza

Pandemia koronawirusa w Hiszpanii przybiera na sile. 13 sierpnia potwierdzono tam 7 550 nowych przypadków. To najwięcej od 1 kwietnia, kiedy to zakaziło się 7 555 osób. Wprowadzenie przez rząd obostrzeń spowodowało znaczny spadek zachorowań. W czerwcu rekordową dzienną liczbą było 585 zakażeń. Wtedy dzienna liczba przypadków często nie przekraczała 300.

Zobacz także: Strach przed koronawirusem. Na hiszpańskiej plaży restrykcyjnie przestrzegają dystansu społecznego
bDniPrYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
Krkk
3 miesiące temu
Wczoraj taki protest byl w Warszawie.jakos cicho o tym a dziesiatki tys.ludzi bylo.
Paweł
3 miesiące temu
A o wczorajszej manifestacji w Warszawce cisza? Nic nie napiszecie?
Przemek
3 miesiące temu
Ja wiem, że istnieje, ale mam to gdzieś. Wszyscy kiedyś umrą. Ale większość uwielbia żyć w przerażeniu.
bDniPrYj
Eva
3 miesiące temu
Dlaczego boicie się informować ludzi o wielkim proteście w Warszawie,a mówicie o Hiszpanii
real
3 miesiące temu
Popieram Hiszpanów.Pod pretekstem Covida próbują nas zniewolić oraz inwigilować.
Najnowsze komentarze (155)
dodupyzortogr
3 miesiące temu
już prawie nikt na serio nie wieży w żadne zagrożenie dla ludzkości spowodowane udawaną pandemią należy szykanować jeszcze tych ostatnich durniów któży z własnej woli noszą maski oraz lekaży aby zmienili swoją bandycką retorykę w kwestii wirusa który ma się rozumieć że nie stanowi żadnego poważnego zagrożenia o którym warto by mówić
EE3
3 miesiące temu
Dobrze, że protestują! W Warszawie też był protest!
FX 👎
3 miesiące temu
Jak zacznie ich z każdym dniem coraz więcej umierać to będą nosić po dwie maseczki naraz. Czytałem reportaż o kilkunastu australijskich rodzinach , które nie wierzyły w istnienie wirusa , protestowały przeciwko obostrzeniom , maseczkom itd. po miesiącu w każdej z nich zmarły po min 2 osoby , w sumie 14 osób w 10 rodzinach.
lol
3 miesiące temu
I dobrze. W końcu selekcja naturalna zadziała. Nie żal mi ich.
adam
3 miesiące temu
naród zastraszony jest lepiej sterowalny i to cała prawda o wirusie
spok
3 miesiące temu
chcecie umierać b.proszę wyjedzcie do łukaszenki -jeśli jesteście tacy odważni
Markusl
3 miesiące temu
Patrzcie a w Warszawie , wczoraj nie zauwazyli... Jaki dziwny zbieg okolicznosci :)
big
3 miesiące temu
Wczoraj to była Rocznica Bitwy warszawskiej.
bDniPrYb
Wybrane
3 miesiące temu
Dżuma - 1347-1351 - 225 mln zgonów Cholera - 1899 - 1923 > 1,5 mln zgonów; Grypa Hiszpanka - 1918-1919 - od 50 mln - 100 mln zgonów, w Polsce szacuje się 250 000 zgonów, 500 mln zakażonych na świecie, przy populacji ludzi 1 mld - 1,5 mld. Grypa Hongkońska - 1968 - 1970 - 1 mln zgonów, Grypa Rosyjska - 1977-1978 - 1 mln zgonów, HIV/AIDS - 1981 do teraz - 24-40 mln. zgonów A ludzie chociaż wiedzą więcej i powinni być mądrzejsi to jak widać cofają się w rozwoju, zresztą IQ ludzkości wg. ostatnich badań zaczęło znacząco spadać.
Biolog
3 miesiące temu
Chcecie wiedzieć jak łatwo oszukać test na Covid by zawsze dał wynik negatywny? Wystarczy płukanka z pół szklanki wody i kilku kropli wody destylowanej. Tak pobrany wymaz nie będzie miał żadnego podejrzanego materiału genetycznego. Kto może niech poda dalej, byle tylko nie siedzieć po kilka tygodni w kwarantannie choroby bezobjawowej.
Ula
3 miesiące temu
Popieram!!!
Mirek
3 miesiące temu
Dziś minister jakiś w rządzie powiedział o protestujących w Warszawie że jeśli nie wierzą niech porozmawiają z rodzinami tych co umarli na korona wirusa / Sek w tym że chętnie bym porozmawiał ale nie znam nikogo kto umarł pytałem moich znajomych a oni swoich i tez nie znają nikogo kto umarł miasto 65 tysięcy ludzi ile w okolicznych gminach nie wiem a wszystko obsługuje jeden szpital. W naszym mieście. Więc Panie ministrze chciał bym porozmawiać. Pytałem kolegę z Warszawy powiedział że majednego kolegę który chorował ale pomimo tego że ma zdiagnozowany nowotwór nie umarł. Więc jak to jest?
Hiena
3 miesiące temu
Politycy wykonują tylko polecenia psychopatycznych konowałów, którzy umyślili sobie totalny szantaż covidowy, by się nie narobić, a dobrze zarobić.
fruto
3 miesiące temu
czym się zarazili oszuści więzienia czekają tymi testami co nic nie wykrywają zróbcie sobie i też da wynik pozytywny
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić