Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Warszawa. 250-kilogramowa bomba na placu budowy metra

9

Podczas budowy II linii metra ul. Bazyliańskiej w Warszawie budowlańcy natrafili na bombę z okresu II wojny światowej. Na miejsce zostali wezwani saperzy. Akcja wydobycia 250-kilogramowego niewybuchu odbyła się w niedzielę 26 lipca.

Warszawa. 250-kilogramowa bomba na placu budowy metra
Warszawa. 250-kilogramowa bomba na placu budowy metra (PAP)

Niebywuch na placu budowy metra w Warszawie

W sobotę 25 lipca budowlańcy pracujący przy budowie II linii warszawskiego metra przy ul. Bazyliańskiej natrafili na bombę lotniczą pochodzącą z okresu II wojny światowej.

Działania związane z usunięciem odkopanego niewybuchu rozpoczęły się w niedzielę 26 lipca o godzinie 6:00 rano. Służby ewakuowały około 1500 mieszkańców okolicznych bloków.

Dla okolicznych mieszkańców na czas ewakuacji przygotowano tymczasowe miejsca pobytu w pobliskiej szkole i specjalnie podstawionych kilkunastu autobusach miejskich - podała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Po ewakuacji mieszkańców żołnierze jednostki saperskiej zajęli się usuwaniem niewybuchu. "Na czas czynności prowadzonych przez patrol saperski WP został wycięty ruch kołowy i pieszy na skrzyżowaniu ul. Wysockiego /Bazyliańska oraz na skrzyżowaniu ul. Bartnicza /Rembielińska" - podała KSP Warszawa.

Warszawa. Bomba usunięta

Około godziny 12:30 w niedzielę 26 lipca policja poinformowała, że mieszkańcy mogą już wrócić do domów. "Trwa pilotaż patrolu saperskiego z JW Kazun-Bielany. Przewożona jest bomba lotnicza z okresu II WŚ. Niewybuch odkopano wczoraj podczas prac budowlanych przy II linii metra. Mieszkańcy mogą już bezpiecznie wrócić do siebie" - podała na Twitterze KSP Warszawa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić