Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Warszawa. Kajetan P. uniknie więzienia za brutalny mord? Decyzja sądu

240
Podziel się:

Morderstwo w Warszawie 30-letniej nauczycielki i tłumaczki wstrząsnęło opinią publiczną. Kajetan P. przyznał się do zbrodni. Jednak może uniknąć kary więzienia. Sąd w Warszawie ma poważne wątpliwości co do jego poczytalności.

Warszawa. Kajetan P. uniknie więzienia za brutalny mord? Decyzja sądu
(PAP, Radek Pietruszka)

Sprawę odłożono na jesień. Decyzję o zmianie terminu, w którym Kajetan P. pozna wyrok, podjął Sąd Okręgowy w Warszawie. Rozprawy zostały zaplanowane na 4 i 15 października oraz 15 listopada 2019 roku.

Biegli sądowi mają różne opinie. Głównym powodem, dla którego sąd zdecydował się na przedłużenie procesu Kajetana P. są zdania biegłych. Dwie przygotowane przez nich ekspertyzy różnią się od siebie i może być potrzebne przygotowanie kolejnej - podaje Radio Zet.

Kajetan P. może trafić do szpitala psychiatrycznego. Według jednego z biegłych, mężczyzna w trakcie zabójstwa mógł być całkowicie niepoczytalny. Taka opinia powoduje, że sąd nie mógłby skazać go na dożywocie, o co wnosi prokuratura. Zamiast tego, 30-latek trafiłby najprawdopodobniej do specjalistycznego zakładu dla psychicznie chorych.

Sąd z urzędu wznowił przewód sądowy i wyznaczył kolejne terminy rozpraw na dzień 4 października 2019 r., 15 października 2019 r. i 15 listopada 2019 r., na których będzie kontynuowane postępowanie dowodowe. W dalszym ciągu rozprawa jest prowadzona z wyłączeniem jawności na wniosek stron – pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych, prokuratora i obrońcy oskarżonego" - przekazała PAP sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zobacz także: Zobacz też: Polak seryjnym mordercą. Naukowcy o Kubie Rozpruwaczu

Sprawa Kajetana P. trwa od 2016 roku. Mężczyzna przyznał się wtedy do zabójstwa 30-letniej nauczycielki języka włoskiego. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu, w którym wybuchł pożar. Zwłoki były rozczłonkowane, a ofiara zginęła najprawdopodobniej od ciosów zadanych nożem. Kajetan P. został zatrzymany na Malcie po dwóch tygodniach poszukiwań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(240)
El com
3 lata temu
Co na to Teksas?
KaT
3 lata temu
Co na to Ziobro, przecież to synuś jednej z jego podwładnych !?
Ann
3 lata temu
Nie do wiary!!!wiedzial co robi,planowal,wiedzial gdzie uciec a teraz niepoczytalny....mama broni ale powinna tez sie go bac.
Kt
3 lata temu
Ktoś powinien go skasować ,bo rodzice prawnicy i cała kasta go wybroni. Żydowskiego bandziora .vci jego rodzice są jeszcze gorsi.
Mario
3 lata temu
Jak być mordercą to tylko mając w rodzinie prawników. Wtedy to wezmą cię za niepoczytalnego nawet jeśli robisz coś z pełną świadomością
Rico
3 lata temu
mama pracuje w wymiarze sprawiedliwości więc załatwiła synkowi psychiatryk
Psychoterapeu...
3 lata temu
On jest niepoczytalny bo dał się złapać ! Jaka komisja lekarska jest w stanie stwierdzić jakim był w trakcie morderstwa z premedytacją ?
Polka
3 lata temu
Czy sąd też trzeba poddać terapii bo jak można nabierać się.na niepoczytalność kogoś kto z premedytacją zaplanował i wykonał bestialskie morderstwo i sprytnie wywiał za granicę to udawanie też jest zaplanowane aby uniknąć kary a trzeba by przywrócić karę śmierci dla takich bestii a nie wysyłać na leczenie a potem wyposzczac na wolność aby znowu zabil
Z 34
3 lata temu
Za takie ohydne zbrodnie powinna być kara śmierci. Kiedyś pamiętam PIS obiecywał
IBurner
3 lata temu
Wybraliście sobie "Prawo i Sprawiedliwość" - no to macie i prawo i sprawiedliwość, heh
Jacek
3 lata temu
Mamusia prokurator działa metodycznie i na zimno, pomalutku, pomalutku wyciągnie synka na wolność...
wgr
3 lata temu
Sąd orzeka a nie biegły.
Raf
3 lata temu
To jakis !!!dawno temu powinien byc wyrok zabil z pelna nienawiscia do czlowieka powinien dostac dozywocie I tyle w temacie jeszcze z naszychmama pidatkow ciagnie sie ta sprawa kpina ze spoleczenstwa
NICK
3 lata temu
Podpowiem biegłym : JEŻELI ZACIERAŁ ŚLADY TO ZNACZY, ŻE WIEDZIAŁ CO ROBIŁ I CHCIAŁ UNIKNĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI A ZATEM BYŁ POCZYTALNY.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić