Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Ważne badania ws. szczepionek. Chodzi o zdrowie nastolatków

54
Podziel się:

Amerykańscy pediatrzy podzielili się niepokojącymi spostrzeżeniami dotyczącymi zachorowań na COVID-19 u nastolatków. Zauważyli, że ich stan zdrowia bywa tak zły, że muszą zostać skierowani na oddział intensywnej terapii. Najcięższe przypadki łączy jedno.

Ważne badania ws. szczepionek. Chodzi o zdrowie nastolatków
Dlaczego niektórzy nastolatkowie ciężko przechodzą zarażenie koronawirusem? (Getty Images, ?2020 Wayne E Wilson)

Spostrzeżenia pediatrów zostały przytoczone w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym "New England Journal of Medicine". Przedstawione przez lekarzy informacje zostały zaaprobowane przez przedstawicieli amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób.

COVID-19 u nastolatków. Dlaczego źle znoszą zarażenie koronawirusem?

Wnioski naukowców zostały wysunięte na podstawie 1222 przypadków hospitalizowanych nastolatków. Niepełnoletni pacjenci mieli od 12 do 18 lat.

Spośród 1222 badanych 445 zarażonych koronawirusem potrzebowało hospitalizacji, lecz 777 zgłosiło się do lekarza z powodu innych dolegliwości. 180 zostało skierowanych na oddział intensywnej terapii – czyli 40 proc. – a 127 (29 proc.) potrzebowało resuscytacji.

Zobacz także: Zobacz też: Coraz więcej zarażonych i zgonów na COVID-19. Dramatyczna sytuacja w USA

Jak zwrócili uwagę autorzy artykułu, większość nastolatków przyjętych na oddział intensywnej terapii nie została zaszczepiona przeciwko COVID-19. Do tej grupy należało m.in. 7 z 1222 nieletnich, u których zarażenie koronawirusem zakończyło się śmiercią.

Prawie wszystkim hospitalizacjom i zgonom w tej populacji można było zapobiec dzięki szczepieniu – podkreślała Kathryn Edwards, profesor pediatrii na Vanderbilt University Medical Center i zarazem współautorka badań (New York Post).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
znafca
5 miesięcy temu
pytanie jest zasadnicze. Dlaczego twórca naukowiec szczepionki mRNA zaszczepił sie astro zenecą? polecam na yt obejrzeć film o polskim mrna
Alicja
5 miesięcy temu
To dziwne według badań naukowych śmierć dziecka z powodu covid wynosi 0.3% a powikłania po szczepienie 2.9% już lecę uszkadzać dzieci
Klamstwo
5 miesięcy temu
Ale bzdury dwa lata dzieciom krzywda się nie działa a teraz po 2 latach trafiają na OIOM haha nieźle te wasze wieści oczywiście zakłamane...jak zawsze a mieszkam w UK od przysLego tygodnia wszystko znoszą i covid ma być traktowany jak grypa to samo w Hiszpani, boostery zalegają w magazynach ludzie nie chcą brać to i balag zaczynają sprzątać
Wpuj
6 miesięcy temu
Ludzie nie umierają na covit ludzie umierają bo nie są leczeni i to jest celowe aby się szczepić
Cun
6 miesięcy temu
13 z 17 lekarzy z „rady medycznej” uciekło ze stanowiska, dziennikarze ujawnili kłamstwa statystyczne nie dzielskiego w sprawie śmierci covidowych, na całym świecie, od tych preparatów GMO, masowo umierają ludzie. Już dłużej nie ukryjecie prawdy o tym, a za swoje kłamstwa zostaniecie sprawiedliwie osądzeni i ukarani.
Jkl
6 miesięcy temu
A zrobicie badania ilu z nich umrze z powodu szczepienia hipokryci?
ddddd
6 miesięcy temu
Badania, gdzie te badania.....
i-gor
6 miesięcy temu
Czekam na newsy w stylu: Szczepionki chronią przed uderzeniami meteorytóq. Udowodniono, że wśród zaszczepionych nastolatków, ani jeden nie stracił zycia z powodu uderzenia meteorytu.
Bez hejtu
6 miesięcy temu
Dobrze że nie szczepy sami się eliminują, brawo oni !!!
czosnekpolski
6 miesięcy temu
Pozwolę sobie podzielić się pewnym spostrzeżeniem. Co zabija w polsce...służba zdrowia. Mój krewny wylądował w szpitalu covidowym z obniżoną saturacja a wyjechał w worku. Pielegniarki widział 7 razy przez 7 dni a lekarza jak poszedł na skargę. Jak ktoś się chce szczepić jego wola jak ktoś nie chcę to również jego wola. Ale cała ta rada medyczna i lekarze to banda rzeznikow ktorzy cieszą się jak dzieci dodatków cowidowych które dostają za nic
ajakieFakty?
6 miesięcy temu
Problem tylko jest taki, że promil promila nastolatków ktorzy cieżko przechodzą kowid jest i tak dużo mniejszy niż ryzyko zgonu/cięzkiego NOPu po szczepieniach kowid - ale to sugerują inne badania, o ktorych oczywiście cicho sza. Tematu nie ma.
darek
6 miesięcy temu
Kłamstwa. Te całe instytutu które robią badania są spowinowacone z koncernami produkującymi szczepionki. Nie wierze w ani jedno ich słowo
Posłowie
6 miesięcy temu
Każą wam sie szczepić, a sami głosowali o to, żeby oni nie musieli. Zrozumcie covid jest, ale nie ma bezpiecznej szczepionki na niego. Musi sporo czasu upłynąć, aby taką szczepionkę zrobić.
niepokorna
6 miesięcy temu
Amerykańskie dzieci są tuczone ,żrą najgorsze W Polsce jest ich mniej ,ale jak mamuśka nie gotuje, to zamawiają pizzę codziennie .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić