Ważył mniej niż torebka cukru. Chłopczyk opuścił szpital po 160 dniach

5

Adel przyszedł na świat 17 tygodni przed wyznaczonym terminem. W chwili narodzin chłopiec ważył mniej niż paczka cukru – zaledwie 600 gram. Trafił na oddział intensywnej terapii, który opuścił dopiero po około pięciu miesiącach. Jak się czuje?

Ważył mniej niż torebka cukru. Chłopczyk opuścił szpital po 160 dniach
W chwili narodzin Adel ważył zaledwie 600 gram (YouTube, Danat Al Emarat Women & Children Hospital)

Jak podaje Al Arabiya, Adel pozostawał pod opieką lekarzy łącznie przez 160 dni. Chłopiec przebywał na Oddział Intensywnej Terapii Noworodków w szpitalu Danat Al Emarat w Abu Zabi.

Ważył mniej niż kilogram. Jak się czuje Adel?

Adel przyszedł na świat w wyniku naturalnego porodu. Aby uratować życie ważącego 600 gram chłopczyka, lekarze byli zmuszeni przeprowadzić serię czynności.

Jak podkreślają lekarze, podobne przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Ich obawy były tym większe, że przeżywalność dzieci urodzonych w 23. tygodniu ciąży wynosi od 10 do 30 procent. Adel na początku dawał rady przyjmować pokarmu, więc chłopca karmiono dożylnie.

Od razu został przyjęty na OIOM, aby uratować jego życie, przeprowadziliśmy też serię pilnych procedur medycznych, w tym resuscytację krążeniowo-oddechową, a następnie umieściliśmy go w mechanicznym respiratorze i karmiliśmy dożylnie – relacjonował jeden z lekarzy, który zajmował się chłopcem (Al Arabiya).
Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w psychiatrii dziecięcej. Rzecznik Praw Pacjenta: widzimy światełko w tunelu

Adel posiadał także źle wykształcone jelita, jednak obie operacje okazały się sukcesem. Obecnie chłopiec czuje się już dobrze i waży 3,88 kilogramów. Jego rodzice podkreślają, że są ogromnie wdzięczni rodzicom za opiekę, którą otoczyli ich dziecko.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wróciliśmy do domu z Adelem. Widok mojej żony, która go trzyma na rękach, jest naprawdę najlepszą nagrodą – podkreśla ojciec Adela (Al Arabiya).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić