aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. Ważna wiadomość dla rodziców wcześniaków

6

Rodzice wcześniaków będą szczepieni na COVID-19 razem z medykami na etapie zero. To efekt apelu Fundacji Koalicja dla Wcześniaka, do którego przychyliło się Ministerstwo Zdrowia.

Szczepionka na COVID-19. Ważna wiadomość dla rodziców wcześniaków
Rodzice wcześniaków mogą liczyć na szczepionkę (Pixabay)

Szczepionka na COVID-19 już pod koniec grudnia dotarła do Polski. Dwa dni po Bożym Narodzeniu odbyły się pierwsze szczepienia.

W pierwszej kolejności do szczepienia uprawniona została tzw. grupa zero. Znaleźli się w niej pracownicy służby zdrowia, domów opieki społecznej, aptek, hurtowni farmaceutycznych, firm transportujących leki i pracownicy uczelni medycznych oraz studenci kierunków medycznych.

Teraz do tej grupy zostały włączone kolejne osoby. Chodzi o rodziców wcześniaków.

Apel przyniósł efekt. Szczepienia dla rodziców wcześniaków

O priorytetowe szczepienia dla rodziców wcześniaków apelowała Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.

Dla dobra rodziców, ale też wcześniaków - które potrzebują bicia serca, głosu i zapachu mamy, by mogły lepiej się rozwijać, konieczne jest włączenie rodziców wcześniaków do grupy zero w procesie szczepień przeciwko Covid-19, gdyż dzięki szczepieniom rodzice będą mogli znowu być przy swoich dzieciach jak przed pandemią - tłumaczono w apelu.

Na razie nie wiadomo, od kiedy rodzice wcześniaków będą mogli przystąpić do szczepień. Bez wątpienia jednak sama taka informacja jest bardzo pozytywna.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić