Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Wesela obok Ołtarza Papieskiego? "To się kłóci"

16

W Starym Sączu znajduje się Ołtarz Papieski - miejsce, w którym papież Jan Paweł II odprawił mszę podczas pielgrzymki w 1999 roku. Wkrótce w okolicy ma powstać sala weselna. Nie wszystkim się to podoba. - Osobiście, we mnie to się kłóci - powiedział jeden z radnych.

Wesela obok Ołtarza Papieskiego? "To się kłóci"
Ołtarz Papieski w Starym Sączu (Wikimedia Commons, Skalee)

Papież Jan Paweł II gościł w Starym Sączu podczas pielgrzymki w 1999 roku. Dokładnie 16 czerwca odprawił tam mszę świętą związaną z kanonizacją św. Kingi. Uroczystość odprawiono na Ołtarzy Papieskim.

Choć od tego wydarzenia minęło prawie ćwierć wieku, obiekt nadal stoi na swoim miejscu. Podobnie jak wiele innych ołtarzy w Polsce. Dla niektórych jest to wręcz atrakcja turystyczna. Obok znajduje się Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O krok od tragedii. Kierowca opla zatrzymał się w drzwiach

Wesela obok Ołtarza Papieskiego? Radny przeciw

Jak donosi lokalny portal starosadeckie.info w pobliżu miejsca, w którym gościł Jan Paweł II, ma powstać hotel z restauracją i salą weselną. Inwestor rozpoczął starania o pozwolenie na budowę. Jak podaje "Gazeta Krakowska", Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wydało zgodę.

Nie każdemu taki pomysł się podoba. Jeden z radnych Maria Potoniec wyraził swoje obawy. - Uważam, że są pewne miejsca, które powinny być szczególnie chronione. Szczycimy się tym miejscem, pielgrzymi i turyści przyjeżdżają wizytować ołtarz papieski, gdzie mają miejsce wydarzenia religijne, a w sąsiedztwie odbywać się będą imprezy alkoholowe. Osobiście, we mnie to się kłóci - stwierdził radny, cytowany przez starosadeckie.info.

Na te słowa postanowił odpowiedzieć sam burmistrz Jacek Lelek, który podkreślił, że plany takiej budowy istniały już od dawna.

Mimo wszystko nie patrzyłbym na to tak dramatycznie. Są to usługi a więc uciążliwość danej działalności musi się zamykać w granicach działki. Tam były wnioski inwestora żeby zgodzić się na podwyższenie kubatury budynku. Skutecznie się temu przeciwstawiłem. To jest absolutnie niedopuszczalne. Nie ma możliwości wybudowanie czegoś wyższego niż zabudowa jednorodzinna. Natomiast na tym kończą się nasze możliwości. Nie my wydajemy pozwolenie na budowę. Zachwycony tym nie jestem, jednak szanuję prawo - stwierdził burmistrz.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić