Weszli na posesję 53-latka. Porażający widok

64

53-letni mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za znęcanie się nad zwierzęciem. Na terenie jego gospodarstwa znaleziono konia, który był zaniedbany, brudny a jego kopyta od bardzo dawna nie były werkowane.

Weszli na posesję 53-latka. Porażający widok
x (pomorska.policja.gov.pl, OTOZ Animals Kwidzyn)

Do policjantów z kwidzyńskiej komendy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wpłynęło zgłoszenie. Wynikało z niego, że na terenie prywatnej posesji w Kamionce znajdował się zaniedbany koń.

Na miejscu okazało się, że przebywający tam kuc utrzymywany był w fatalnych warunkach. Był bardzo zaniedbany, brudny i wystraszony, stan jego kopyt wymagał natychmiastowej pomocy kowala, ponieważ od bardzo dawna nie były one werkowane - przekazała policja w komunikacie.

Na miejscu interweniowali pracownicy stowarzyszeń i fundacji na rzecz zwierząt OTOZ Animals oddział Kwidzyn i Fundacji Azyl dla koni "Kucykowo"z Leźna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Riya Sokół całowała się z Weroniką Rosati!

Mundurowi w związku z wszczętym postępowaniem przeprowadzą czynności procesowe, w których trakcie zabezpieczono niezbędne dla postępowania dowody.

Za znęcanie się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa właścicielowi grozi kara do 3 lat więzienia - poinformowała policja.

Warto podkreślić, że jeżeli sąd uzna, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, kara może wynieść do 5 lat więzienia.

W razie skazania za to przestępstwo sąd orzeka nawiązkę w wysokości od 1000 zł do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić