Bogdan Kicka| 

"Wchodzi leśnik spokojnie do stodoły a tam...". Widok mocno go zaskoczył

10

Przyroda nieustannie nas zaskakuje. Tyczy się to zarówno świata roślin jak i zwierząt. Tym razem przekonał się o tym jeden z leśników. Po wejściu do stodoły mocno się zdziwił, kiedy znalazł tam "nieproszonego gościa".

"Wchodzi leśnik spokojnie do stodoły a tam...". Widok mocno go zaskoczył
Nagranie ze stodoły. (Facebook)

Z nadejściem wiosny wiele osób decyduje się na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, eksplorując leśne szlaki i ciesząc się bliskością natury. Należy przy tym pamiętać, że wraz z ożywieniem przyrody aktywniejsze stają się również dzikie zwierzęta, które w poszukiwaniu pożywienia czy partnera mogą częściej przemieszczać się w pobliże ludzkich siedlisk. Niżej opisany przypadek jest tego najlepszym dowodem.

Profil Nadleśnictwo Kościerzyna, Lasy Państwowe opublikował na Facebooku dość nietypowe nagranie.

Wideo zaczyna się od niewinnego spaceru po stodole. Po chwili oczom osoby nagrywającej ukazuje się borsuk, który na nagraniu wygląda wyjątkowo mrocznie. Wszystko przez połyskujące oczy i bojową - przynajmniej na pierwszy rzut oka - pozycję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kot na bieżni próbuje zjeść rybę. Zabawne nagranie hitem sieci
Wchodzi leśnik spokojnie do stodoły a tam ktoś sobie przycina komara i jest słusznie oburzony za przerwanie drzemki - czytamy w opisie pod materiałem wideo.

Jeden z internautów zapytał, "czy one są agresywne?"

Mogą być ale dla człowieka raczej nie. Za to psy muszą się przy nich mieć na baczności - odpowiedział kolejny.

Co byście zrobili widząc takiego "zawodnika" w niewielkiej odległości od Was?

Ciekawostki o borsukach

Borsuki są fascynującymi stworzeniami, które należą do rodziny łasicowatych. Są dobrze znane ze swojego charakterystycznego wyglądu – krępego ciała, krótkich, mocnych nóg oraz charakterystycznych pasów na twarzy, które sprawiają, że są łatwe do rozpoznania. Borsuki prowadzą nocny tryb życia i są znane z tego, że spędzają dużo czasu w swoich norach, które same kopią.

Borsuki są wszystkożerne, co oznacza, że ich dieta może zawierać zarówno rośliny, jak i mniejsze zwierzęta. Często spożywają robaki, małe gryzonie, jagody, owoce i grzyby. Są to zwierzęta, które odgrywają ważną rolę w ekosystemach, pomagając kontrolować populacje różnych szkodników.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić