Weszły wprost pod kamerę. Niesamowite nagranie z Tatr

6

Takich scen nie widuję się często. Niedźwiedzia rodzina postanowiła spędzić wspólnie czas wprost pod fotopułapką, zainstalowaną w Tatrzańskim Parku Narodowym. Co za widok!

Weszły wprost pod kamerę. Niesamowite nagranie z Tatr
Niedźwiadki zostały przyłapane przez fotopułapkę (Facebook, TPN)

Fotopułapki zainstalowane na terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego dają nam niepowtarzalną okazję, by bliżej przyjrzeć się życiu dzikich zwierząt zamieszkujących polskie góry w ich naturalnym środowisku. Nagrania ze schowanych wśród roślinności kamer regularnie są publikowane w sieci przez przedstawicieli parku, ku uciesze wszystkich miłośników przyrody.

Niedźwiedzia rodzina przyłapana przez fotopułapkę

Tym razem na profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiło się wideo przedstawiające rodzinne chwile gromadki niedźwiedzi brunatnych. Miejsce to musi sprzyjać wspólnym zabawom, gdyż parę dni wcześniej dokładnie w tej samej lokalizacji udało się przyłapać młode liski.

Ten filmik złapie Was za serca! Niedźwiedzia rodzina odwiedziła tę samą lokalizację, w której ostatnio pokazywaliśmy Wam lisie maluchy. Dużo się tam dzieje, jak w całych Tatrach - czytamy na profilu TPN na Facebooku.

Na filmie widać niedźwiedzicę i dwa maluszki. Niedźwiedzie przechadzają się po okolicy, węszą w glebie, a małe bawią się kijkiem. Uwagę zwraca obroża, którą matka niedźwiadków nosi na szyi.

Przedstawiciele parku wyjaśnili w poście, że to obroża telemetryczna. Zakłada się ją niedźwiedziom, które w przeszłości sprawiały problemy. Taki zabieg pozwala skutecznie odstraszać zwierzęta, kiedy zbliżają się do ludzkich domostw, chroniąc zarówno mieszkańców i turystów, jak i same zwierzęta.

Dzięki temu udaje się nam je uchronić przed przykrym losem, jaki spotkał lata temu niedźwiedzicę Magdę, która wraz z trójką młodych trafiła do zoo. Dla niej był to wyrok śmierci - przekazał Tatrzański Park Narodowy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Przyłapała złodzieja jabłek. Nie wierzyła w to, co widzi. Nagranie z niedźwiedziem to hit
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić