WhatsApp. Ogromne zmiany komunikatora. Wielu się to nie spodoba

92

WhatsApp, popularna aplikacja do komunikowania się przesunęła termin na zaakceptowanie zmian na 15 maja. Oznacza to, że weszła właśnie w życie nowa polityka prywatności. Pokłosiem tego jest ograniczenie usług. Co się zmieniło?

WhatsApp. Ogromne zmiany komunikatora. Wielu się to nie spodoba
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do komunikowania się. Niestety, jakiś czas temu firma postanowiła sprzedać swoje prawa Facebookowi. Od tamtej pory głośno mówiło się o zmianie polityki prywatności, zupełnie w ten sam sposób, w jaki nastąpiły zmiany, gdy Facebook kupił Instagram.

W aplikacji szykuje się sporo zamieszania. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie możliwości wejścia w listę rozmów. Użytkownicy jednak przez pewien czas nadal będą mogli na nie odpowiadać, zarówno głosowo jak i przez wideo. Później ma to jednak zostać zaprzestane. WhatsApp nie będzie też przesyłać powiadomień na ekran telefonu.

Przez krótki czas będzie można odbierać połączenia i powiadomienia, ale nie będzie można czytać ani wysyłać wiadomości z poziomu aplikacji - tłumaczy firma.

Mimo braku akceptacji nowego regulaminu aplikacja nie skasuje naszego konta. Jednak bez zaakceptowania zmian aplikacja staje się krótko mówiąc, bezużyteczna.

Warto również zaznaczyć, że wszystkie dane, jakie mamy na Whatsappie zostaną przesłane do Facebooka. Ma to "ułatwić życie" klientom biznesowym przez prostą relację Facebook- Whatsapp-Instagram.

Od dziś bez akceptacji regulaminu nie zrobimy też żadnej kopii na Whatsappie. Firma zaznacza również, że usunie wszystkie konta, które w okresie 120 dni nie wykażą żadnej aktywności.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić