Druga fala COVID-19 sieje spustoszenie. WHO wyjaśnia, co poszło nie tak

120
Podziel się:

Europa zmaga się z drugą falą koronawirusa. Przedstawiciel WHO mówi, że to m.in. skutek nieskuteczności kwarantanny podczas pierwszej fali.

Druga fala COVID-19 sieje spustoszenie. WHO wyjaśnia, co poszło nie tak
Koronawirus zbiera żniwo. Na świecie stwierdzono już 40,7 mln przypadków. (Getty Images, Aditya Irawan)

Sytuacja związana z koronawirusem w Europie robi się coraz trudniejsza. W większości państw odnotowano ostatnimi czasy gigantyczny przyrost zakażeń. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zabrała głos na ten temat. Zdaniem specjalistów jedna z głównych przyczyn takich wzrostów to nieskuteczna kwarantanna.

Na temat skuteczności kwarantanny zabrał głos dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych. Dr Michael Ryan wyjaśnia, że podczas pierwszej fali nie udawało się wyśledzić i poddać kwarantannie wszystkich osób, z którymi kontakt miała osoba zakażona. Wskazał też na nieprzestrzeganie zasad kwarantanny przez część zakażonych.

To - zdaniem dra Ryana - główne przyczyny, dla których obserwujemy teraz taki wzrost zakażeń. Według specjalistów nadal tysiące ludzi chodzą, będąc zakażonymi koronawirusem.

W wielu krajach Europy ponownie pojawiły się surowe obostrzenia. Mają sprawić, że ludzie będą spędzać więcej czasu w domach, a sytuacja się ustabilizuje.

Do rozwoju pandemii przyczyniają się też osoby, które nie korzystają z ochrony twarzy i nosa i rezygnują z dezynfekcji. Nadal nie wiadomo, kiedy gotowa będzie szczepionka, która pomoże w zwalczeniu koronawirusa.

Pandemia koronawirusa nie zwalnia. Od jej początku koronawirusem zakaziło się około 40,7 miliona ludzi. To liczba większa od liczby mieszkańców Polski. W wyniku zakażenia zmarło ponad 1,120 mln osób. Krajem najbardziej dotkniętym są Stany Zjednoczone. Tylko z tego kraju pochodzi ponad 8,300 mln przypadków zakażenia i niespełna ćwierć miliona zgonów.

Zobacz także: Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić