o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Druga fala COVID-19 sieje spustoszenie. WHO wyjaśnia, co poszło nie tak

80
Podziel się

Europa zmaga się z drugą falą koronawirusa. Przedstawiciel WHO mówi, że to m.in. skutek nieskuteczności kwarantanny podczas pierwszej fali.

Druga fala COVID-19 sieje spustoszenie. WHO wyjaśnia, co poszło nie tak
Koronawirus zbiera żniwo. Na świecie stwierdzono już 40,7 mln przypadków. (Getty Images, Aditya Irawan)
bESJHuRh

Sytuacja związana z koronawirusem w Europie robi się coraz trudniejsza. W większości państw odnotowano ostatnimi czasy gigantyczny przyrost zakażeń. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zabrała głos na ten temat. Zdaniem specjalistów jedna z głównych przyczyn takich wzrostów to nieskuteczna kwarantanna.

Na temat skuteczności kwarantanny zabrał głos dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych. Dr Michael Ryan wyjaśnia, że podczas pierwszej fali nie udawało się wyśledzić i poddać kwarantannie wszystkich osób, z którymi kontakt miała osoba zakażona. Wskazał też na nieprzestrzeganie zasad kwarantanny przez część zakażonych.

bESJHuRj

To - zdaniem dra Ryana - główne przyczyny, dla których obserwujemy teraz taki wzrost zakażeń. Według specjalistów nadal tysiące ludzi chodzą, będąc zakażonymi koronawirusem.

W wielu krajach Europy ponownie pojawiły się surowe obostrzenia. Mają sprawić, że ludzie będą spędzać więcej czasu w domach, a sytuacja się ustabilizuje.

Do rozwoju pandemii przyczyniają się też osoby, które nie korzystają z ochrony twarzy i nosa i rezygnują z dezynfekcji. Nadal nie wiadomo, kiedy gotowa będzie szczepionka, która pomoże w zwalczeniu koronawirusa.

bESJHuRp

Pandemia koronawirusa nie zwalnia. Od jej początku koronawirusem zakaziło się około 40,7 miliona ludzi. To liczba większa od liczby mieszkańców Polski. W wyniku zakażenia zmarło ponad 1,120 mln osób. Krajem najbardziej dotkniętym są Stany Zjednoczone. Tylko z tego kraju pochodzi ponad 8,300 mln przypadków zakażenia i niespełna ćwierć miliona zgonów.

Zobacz także: Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJHuRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
Tropiciel
rok temu
WHO to skrajnie nie odpowiedzialna organizacja rozwiązać i odebrać pieniądze jakie brało do tej pory z odsetkami.
Tyle
rok temu
Właśnie trwa zakładanie kagańca na ludzi, później będą obowiązkowe szczepienia i zostaniemy niewolnikami czas się obudzić drodzy rodacy.
Stary juz..
rok temu
Już wystarczy tego WHO... Ok.. Takich dyrdymałow i propagandy dawno nie słyszałem... Zamknijcie się sami w więzieniach...i walucie głową w mur... Plisss
bESJHuRL
Bibi
rok temu
Gdzie wcześniej było who? Teraz się obudzili, nie ma z nich żadnego pozytku i szkoda kasy na składki.
BBC
rok temu
Chińczykom udało się pokonać epidemie bo w przeszłości wielokrotnie musieli mieć kontakt z tym wirusem i mają wrodzona odporność. Od pokoleń jedzą wszystko co się rusza. Inne nacje go nie znają. Wykończą nas jak my Indian
Jerry
rok temu
KŁAMSTWO na światową skalę....!!!!!
On40
rok temu
Jest niby już Trzecia parodia🤪
natura
rok temu
Pandemia zakończy się jak wymrą 4 miliardy osób natura nie lubi przeludnienia
natura
rok temu
Pandemia zakończy się jak wymrą 4 miliardy osób natura nie lubi przeludnienia
logiczny
rok temu
To tak jakby Liga Narodów tłumaczyła dlaczego wybuchła 1 WŚ ;( Amerykanie mieli rację - szkoda na to pieniędzy !
Gabriel
rok temu
Ciekawe że nikt z WHO nie zachorował do tej pory
Matti
rok temu
Zamknąć podstawówki
Mania
rok temu
WHO to mafia Roshildow!
bESJHuRD
Harnaś
rok temu
WHO to jest maszyna która napędza cowit bierze potężne pieniądze na swoje konto a teraz bawią się zdrowiem ludzkim i jasno widztwem kiedy ile ma zachorowań WHO niech prawdę powie kto to zrobił i do czego dążą z tymi szczepionkami i dlaczego w Polsce tak szybko uruchamiają 5G i na całym świecie do czego ma to doprowadzić to co jest w filmach sajonssfikszyn chcą wprowadzić w rzeczywistość
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić