o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Druga fala COVID-19 sieje spustoszenie. WHO wyjaśnia, co poszło nie tak

80
Podziel się

Europa zmaga się z drugą falą koronawirusa. Przedstawiciel WHO mówi, że to m.in. skutek nieskuteczności kwarantanny podczas pierwszej fali.

Druga fala COVID-19 sieje spustoszenie. WHO wyjaśnia, co poszło nie tak
Koronawirus zbiera żniwo. Na świecie stwierdzono już 40,7 mln przypadków. (Getty Images, Aditya Irawan)
bDngcWWd

Sytuacja związana z koronawirusem w Europie robi się coraz trudniejsza. W większości państw odnotowano ostatnimi czasy gigantyczny przyrost zakażeń. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zabrała głos na ten temat. Zdaniem specjalistów jedna z głównych przyczyn takich wzrostów to nieskuteczna kwarantanna.

Na temat skuteczności kwarantanny zabrał głos dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych. Dr Michael Ryan wyjaśnia, że podczas pierwszej fali nie udawało się wyśledzić i poddać kwarantannie wszystkich osób, z którymi kontakt miała osoba zakażona. Wskazał też na nieprzestrzeganie zasad kwarantanny przez część zakażonych.

bDngcWWf

To - zdaniem dra Ryana - główne przyczyny, dla których obserwujemy teraz taki wzrost zakażeń. Według specjalistów nadal tysiące ludzi chodzą, będąc zakażonymi koronawirusem.

W wielu krajach Europy ponownie pojawiły się surowe obostrzenia. Mają sprawić, że ludzie będą spędzać więcej czasu w domach, a sytuacja się ustabilizuje.

Do rozwoju pandemii przyczyniają się też osoby, które nie korzystają z ochrony twarzy i nosa i rezygnują z dezynfekcji. Nadal nie wiadomo, kiedy gotowa będzie szczepionka, która pomoże w zwalczeniu koronawirusa.

bDngcWWl

Pandemia koronawirusa nie zwalnia. Od jej początku koronawirusem zakaziło się około 40,7 miliona ludzi. To liczba większa od liczby mieszkańców Polski. W wyniku zakażenia zmarło ponad 1,120 mln osób. Krajem najbardziej dotkniętym są Stany Zjednoczone. Tylko z tego kraju pochodzi ponad 8,300 mln przypadków zakażenia i niespełna ćwierć miliona zgonów.

Zobacz także: Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości
bDngcWWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
AnToś
miesiąc temu
Zdjęcie jest "wymowne"... nie nadążają z pochówkiem... robią to biegiem...tylko straszyć...
Marcin
miesiąc temu
1200000 umarłych od lutego/marca na całym świecie to rzeczywiście przerażająca liczba. Jak to się ma do 8 miliardów ludzi? A niemal cały świat wstrzymany. O dziwo w krajach trzeciego świata nie ma pogromu z powodu wirusa, choć jest tam ogromne zagęszczenie ludzi, brak higieny to norma, że o braku służby zdrowia z prawdziwego zdarzenia nie wspomnę.
...
miesiąc temu
I brak oczywiście utrzymania reżimu przez ludzi. Ktoś jeszcze dąży zaufaniem who?
bDngcWWH
Allo Allo
miesiąc temu
Druga fala głupoty i niszczenia ludzi i gospodarki z powodu choroby, którą każdy z nas przechodził w swoim życiu wielokrotnie.
Gabriel
miesiąc temu
Ciekawe że nikt z WHO nie zachorował do tej pory
Najnowsze komentarze (80)
Tropiciel
3 tyg. temu
WHO to skrajnie nie odpowiedzialna organizacja rozwiązać i odebrać pieniądze jakie brało do tej pory z odsetkami.
Tyle
miesiąc temu
Właśnie trwa zakładanie kagańca na ludzi, później będą obowiązkowe szczepienia i zostaniemy niewolnikami czas się obudzić drodzy rodacy.
Stary juz..
miesiąc temu
Już wystarczy tego WHO... Ok.. Takich dyrdymałow i propagandy dawno nie słyszałem... Zamknijcie się sami w więzieniach...i walucie głową w mur... Plisss
Bibi
miesiąc temu
Gdzie wcześniej było who? Teraz się obudzili, nie ma z nich żadnego pozytku i szkoda kasy na składki.
BBC
miesiąc temu
Chińczykom udało się pokonać epidemie bo w przeszłości wielokrotnie musieli mieć kontakt z tym wirusem i mają wrodzona odporność. Od pokoleń jedzą wszystko co się rusza. Inne nacje go nie znają. Wykończą nas jak my Indian
Jerry
miesiąc temu
KŁAMSTWO na światową skalę....!!!!!
On40
miesiąc temu
Jest niby już Trzecia parodia🤪
natura
miesiąc temu
Pandemia zakończy się jak wymrą 4 miliardy osób natura nie lubi przeludnienia
bDngcWWz
natura
miesiąc temu
Pandemia zakończy się jak wymrą 4 miliardy osób natura nie lubi przeludnienia
logiczny
miesiąc temu
To tak jakby Liga Narodów tłumaczyła dlaczego wybuchła 1 WŚ ;( Amerykanie mieli rację - szkoda na to pieniędzy !
Gabriel
miesiąc temu
Ciekawe że nikt z WHO nie zachorował do tej pory
Matti
miesiąc temu
Zamknąć podstawówki
Mania
miesiąc temu
WHO to mafia Roshildow!
Harnaś
miesiąc temu
WHO to jest maszyna która napędza cowit bierze potężne pieniądze na swoje konto a teraz bawią się zdrowiem ludzkim i jasno widztwem kiedy ile ma zachorowań WHO niech prawdę powie kto to zrobił i do czego dążą z tymi szczepionkami i dlaczego w Polsce tak szybko uruchamiają 5G i na całym świecie do czego ma to doprowadzić to co jest w filmach sajonssfikszyn chcą wprowadzić w rzeczywistość
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić