Wiadomości w afgańskiej telewizji. Nagranie obiegło internet

911

W sieci pojawiło się szokujące nagranie z afgańskiej telewizji. Podczas prezentowania wiadomości w programie informacyjnym uzbrojeni talibscy bojownicy otaczali prezentera telewizyjnego. Nagranie obiegło internet.

Wiadomości w afgańskiej telewizji. Nagranie obiegło internet
Talibscy bojownicy otaczają z karabinami prezentera telewizyjnego. (Twitter)

Od 15 sierpnia br., kiedy talibowie przejęli Afganistan, sytuacja w kraju z dnia na dzień staje się coraz bardziej przerażająca. W sieci pojawiło się nagranie z afgańskiej telewizji na żywo, w którym gospodarz programu podczas prezentowania wiadomości stoi w otoczeniu talibów z karabinami.

Prezenter wiadomości mówił m.in. o upadku rządu prezydenta Aszrafa Ghaniego w Afganistanie. Gospodarz programu miał także wzywać obywateli Afganistanu, żeby współpracowali z talibami i zapewniał, że "nie powinni się bać". Wstrząsające nagranie obiegło media.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na Twitterze pojawiły się setki komentarzy pod zamieszczonymi nagraniami z afgańskiej telewizji.

Talibowie stanęli za gospodarzem podczas jego prezentacji. Czemu? Być może pokaz siły lub po prostu czysta głupota - czytamy w komentarzach.
To surrealistyczne. Bojownicy talibów pozują za tym wyraźnie skamieniałym prezenterem telewizyjnym z bronią i zmuszają go do powiedzenia, że ludzie z Afganistanu nie powinni bać się Emiratu Islamskiego. Sami talibowie są synonimem strachu w umysłach milionów ludzi - napisała irańska dziennikarka i aktywistka Masih Alinejad.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ubiegły czwartek dwóch zamachowców samobójców wysadziło się w pobliżu lotniska w Kabulu. Zginęło 13 żołnierzy amerykańskich i wielu Afgańczyków. Stany Zjednoczone odpowiedziały atakiem drona, co ma udowodnić, że żołnierze USA nie muszą być na miejscu, by kraj mógł reagować na zagrożenia terrorystyczne.

Zobacz także: Ekspert o "kill liście": ja bym tak zrobił na miejscu Amerykanów
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić