Wicemarszałek Sejmu z córeczką na rękach. Widują się nawet w pracy

19

Karina Bosak i jej mąż Krzysztof w listopadzie doczekali się narodzin trzeciego dziecka. Niezbędna jest w takim wypadku pomoc niańki, jednak bywają sytuację, że Karina musi zabrać Emilię Marię ze sobą do Sejmu. W takich chwilach może liczyć także na swojego męża Krzysztofa, dla którego córeczka jest oczkiem w głowie.

Wicemarszałek Sejmu z córeczką na rękach. Widują się nawet w pracy
Wicemarszałek Sejmu z córeczką na rękach. Widują się nawet w pracy (GETTY, NurPhoto)

O tym, że Karina i Krzysztof doczekają się kolejnej pociechy, poinformowali jakiś czas przed wyborami. Dla pary to już trzecie dziecko, w listopadzie 2020 roku - 9 miesięcy po ślubie - na świat przyszedł ich pierwszy syn, Artur Maksymilian. Jego młodszy brat, Daniel Ksawery, urodził się w 2022 roku. W listopadzie na świat przyszła córka Emilia Maria.

Jako, że zarówno Krzysztof i Karina dostali się do Sejmu w ostatnich wyborach parlamentarnych, ich córeczka często towarzyszy rodzicom w pracy.

Już w styczniu informowaliśmy, że maluszek budzi spore zainteresowanie parlamentarzystów, którzy zagadują posłankę Konfederacji. Dziewczynka ma zapewnioną troskliwą opiekę i przebywa w nosidełku. Kiedy śpi i potrzebuje więcej ciepła, Bosak okrywa go swoim ubraniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorota Szelągowska o programie "Totalne remonty Szelągowskiej": "To program, który realnie pomaga ludziom"

Teraz Emilia Maria po ponownie pojawiła się w Sejmie. Jak podkreśla "Super Express", tata Krzysztof, gdy tylko zobaczył najmłodszą pociechę, momentalnie ruszył, aby wziąć ją na ręce.

Dziewczynce nie przeszkadza nawet gwar sejmowej sali posiedzeń, i gdy chce, to tuli się do rodziców i słodko zasypia.

Brak wolnego dla posłów i posłanek

Warto wspomnieć, że posłankom nie przysługuje m.in. urlop macierzyński, ponieważ polskie prawo nie przewiduje takiej możliwości ze względu na brak składek chorobowych pobieranych z uposażenia poselskiego. Z takową sytuacją muszą się mierzyć wszystkie posłanki oraz posłowie, którym "tacierzyńskie" również nie przysługuje.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić