Wicemarszałek Sejmu zapytany o zmianę czasu. Nie pozostawił złudzeń

16

W piątek (26 października) w Radiu ZET gościł wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL, Trzecia Droga). Przy tej okazji usłyszał między innymi pytanie o zmianę czasu. Odpowiedział bardzo wymownie.

Wicemarszałek Sejmu zapytany o zmianę czasu. Nie pozostawił złudzeń
Piotr Zgorzelski (PAP, Marcin Obara)

W piątek (26 października) Bogdan Rymanowski rozmawiał na antenie Radia ZET z wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim. W pewnym momencie prowadzący zapytał o likwidację zmiany czasu. Zgorzelski bez zawahania się zaznaczył, że "oczywiście powinna być zlikwidowana". Na tych słowach jednak nie poprzestał.

Powiem więcej. Zmiana czasu nastąpiła 15 października, teraz mamy czas demokracji - dodawał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński odda władze w PiS? Stanowcze słowa Moskala

W dalszej części programu kontynuował temat zmiany czasu. Spostrzegał, że "nastąpiła zmiana czasu na czas demokracji".

Aby ten czas demokracji mógł być realny, to trzeba być może panu prezydentowi podpowiedzieć, że Polska znów wraca do rodziny krajów demokratycznych - zaznaczał Piotr Zgorzelski.
Wcześniej były czasy, które z pewnością coraz bardziej odchodziły od demokracji i mogę to udowodnić - mówił wicemarszałek Sejmu.

Kiedy zmiana czasu na zimowy?

Zmiana czasu od lat budzi mnóstwo kontrowersji. Pojawiały się pomysły zakładające zniesienie tego obowiązku, jednak do tej pory nie doczekały się one realizacji.

Niebawem zmienimy czas z letniego na zimowy. Dojdzie do tego w nocy z 28 na 29 października 2023 roku. Wówczas będzie trzeba przestawić zegarki z godziny 3:00 na 2:00. Dobra informacja jest taka, że dzięki temu zabiegowi będziemy spać godzinę dłużej. Ucieszą się więc wszystkie śpiochy!

Oczywiście w wielu przypadkach nie trzeba pamiętać o zmianie czasu. Nowoczesne urządzenia, jak choćby smartfony i telewizory, wprowadzają zmiany automatycznie.

Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić