o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Wideo z Katowic. Wstyd dla wszystkich polskich rowerzystów

29
Podziel się

Rowerzysta przejechał na czerwonym świetle. Następnie w bardzo ryzykowny sposób zmienił pas, po którym się poruszał. Kierowca, który był świadkiem niebezpiecznego zachowania rowerzysty, zwrócił mu uwagę. Uwaga! Niecenzuralny język!

Wideo z Katowic. Wstyd dla wszystkich polskich rowerzystów
Przejechał na czerwonym świetle. Po zwróceniu uwagi... (YouTube\VoltareStreets)
bDeVxbVh

W Katowicach omal nie doszło do wypadku z winy rowerzysty, który bez skrupułów przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wszystko zarejestrowała kamera pojazdu, który jechał tuż za nim.

Kierowca na początku nie zamierzał reagować na zachowanie rowerzysty, choć był nim wyraźnie zaskoczony. Zdecydował się jednak zwrócić uwagę, gdy zauważył sposób, w jaki rowerzysta zmieniał pasy ruchu. Można powiedzieć, że prosił się o wypadek.

bDeVxbVj

Kiedy rowerzysta zmienił pas, z jego prawej strony podjechał kierowca auta. Opuścił szybę, a następnie spokojnie, choć stanowczo zwrócił uwagę rowerzyście.

Na czerwonym to się nie jedzie, nie?

Rowerzysta w odpowiedzi posłał mężczyźnie niecenzuralną "wiązankę". Internauci, którzy skomentowali nagranie, byli zażenowani zachowaniem rowerzysty, które ich zdaniem wprost "nie mieści się w głowie".

bDeVxbVp
Rowerzysta to zdecydowanie za dużo powiedziane. To zwykły neandertalczyk - napisał użytkownik platformy YouTube.
Będą tablice i możliwość identyfikacji w celu ukarania to się skończy sprowadzanie śmiertelnego niebezpieczeństwo na innych uczestników ruchu oraz pieszych - podaje rozwiązanie ktoś inny.
bDeVxbVq
Godne podziwu zachowanie... - ironizuje kolejny komentujący.

Zbijają majątki na cudzym nieszczęściu. UOKiK ostrzega

bDeVxbVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Rowerzysta
4 tyg. temu
To nie jest rowerzysta.to jest lajkra lub przypinaniec.w świecie prawdziwych rowerzystów to jest podgatunek.
n-l
4 tyg. temu
Mam nadzieję, że dzieci nie spłodzi.
eMmm
4 tyg. temu
Patyk w szprychy, a nie dyskusje z 2manem, bo to i tak nic nie da.
bDeVxbVL
janek
4 tyg. temu
to typowe dla rowerzystów szczególnie w dużych miastach?
Nikodem
4 tyg. temu
proponuje 1000-siaka mandatu kto da wiecej...? :-))
Najnowsze komentarze (29)
jamci
4 tyg. temu
nie rozumiem dlaczego rowerzyści hulajnogowce i inni udających samochody nie muszą posiadać dokumentów potwierdzających znajomość przepisów drogowych jak wyjeżdżają na ulicę.Nie mogę mu zwrócić uwagi że mam pierwszeństwo bo on nie zna się na przepisach, nie ma prawa jazdy, ubezpieczenia,tablic rejestracyjnych to co im można zrobić. I oni to wiedzą
Fffffffff
4 tyg. temu
Pieszy i rowerzysta ma być trakrowany jak kierowca. Kierowca płaci mandaty a reszta to niby nie musi. Ja płacę w paliwie podatek drogowy to rowery też powinny korzystając z dróg opłacać coś takiego. Szosa to nie scieżka rowerowa.
BTW
4 tyg. temu
0:34 audik wyprzedza bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, potem się dziwicie skąd tyle wypadków
Rower/auto
4 tyg. temu
W Lodzi to chleb powszedni. Już nawet przestałem pokazywać takie filmiki.
Sss
4 tyg. temu
Ci na tych szosówkach w strojach wątpliwie męskich są najgorsi. Pseudo zawodowcy, którzy nie uznają czegoś takiego jak ścieżka rowerowa. A jak jadą we dwóch lub więcej to cała droga dla nich.
J23
4 tyg. temu
W tych samych Kato nabudowali ścieżki rowerowe ale rowerzysty nie uświadczysz wszyscy jadą ulica albo chodnikiem ta cała infrastruktura to pieniądze wydane w błoto
PAWLO
4 tyg. temu
jak ktos ma duza predkosc jak na miasto np 60 lub 70 na godzine i zapali mu sie pomaranczowe i podejmie decyzje zeby przejechac wcisnie gaz i pod sygnalizatorem juz bedzie mial czerwone przejedzie lukni w lusterko a tam dopiero po 5 sec cos ruszy to juz jest morderca piratem itp. a jak z premedytacja wjedzie na czerwonym na srodku jego odliczania to widze ze wszystko ok ..:P
muzyk
4 tyg. temu
Wszedłem na przejście byłem w 1/3. Jechał taki smyk starym busem hamując widział, że jestem na przejściu. Koła nawet nie zapiszczały. Zatrzymał się na środku przejścia. Otworzył okno i "Q..a , a gdybym cię połamał. No i co kochani na takiego sieczkobrzęka? Jeździć mu, ale po kartoflisku.
bDeVxbVD
Cartman
4 tyg. temu
Rowerzyta 500PLN, Audi 500PLN + 10 pktów...
456
4 tyg. temu
Panie "dziennikarzu", internauci, podobnie jak Pan to mogą chcieć np. serek wiejski na śniadanie albo spać. Ukarać to może Pan swoje dziecko. Na tym kończy się Pana i "internautów" chcenie.
Netoperek
4 tyg. temu
A wszystko przez to, że się daje przyzwolenie na taką jazdę i zachowanie. Ciągle słyszę, o prawach rowerzystów, ich ścieżkach, na których mogą wszystko. Napiszcie, jak znacie przypadek ukaranie rowerzysty bezceremonialnie wjeżdżającego swoim paskiem pędem na przejście. Piesi robią podobnie. Sam jestem pieszym i widzę jak z komórką czy słuchawkami wchodzą na jezdnię. Mnie uczono, że należy rozejrzeć się przed wejściem na pasy. JĘZYK wulgarny nie szokuje. "Aktorzyny", lekarze, urzędnicy go używają na co dzień . Kiedyś ulica była na ulicy, dziś jest w domach. Świat się zmienia, nie nadążacie?
asd
4 tyg. temu
pomijając jaskrawe wykroczenie w postaci przejechania na czerwonym to może napiszcie, wszyscy krytykanci, w jaki "inny sposób miał zmienić pas ruchu ? Widać, że prawy zmienia się na tylko do skrętu w prawo, gość wystawia lewą rękę i zmienia pas na ten do jazdy prosto, co tutaj jest dziwnego ?
kdk
4 tyg. temu
Nawet głos ma takiego typowego Sebixa, który uważa, że wszystko mu się należy i wszyscy mają się do NIEGO dostosować
peszek
4 tyg. temu
na tym filmiku jest jeszcze jedno wykroczenie kolega z audicy wyprzedzil pojazd na przejsciu dla pieszych LOL
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić