Robert Czykiel| 

Wielki sukces w polskim zoo. Jest najrzadszy na świecie

72

Tygrys sumatrzański to jeden z najrzadszych gatunków zwierząt na świecie. Dlatego wrocławskie zoo jest dumne, że to tutaj przyszedł na świat nowy osobnik. Oto nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wielki sukces w polskim zoo. Jest najrzadszy na świecie
We wrocławskim zoo urodził się tygrys sumatrzański (Facebook)

Wrocławskie zoo posiada u siebie tygrysy sumatrzańskie, których na całym świecie jest coraz mniej. Ten gatunek drapieżnego ssaka jest krytycznie zagrożony i grozi mu wyginięcie. Dlatego narodziny każdego nowego potomka tak bardzo cieszy.

Tygrys sumatrzański urodził się we wrocławski zoo

Pracownicy zoo we Wrocławiu niedawno przekazali świetną wiadomość. Na świat przyszła zdrowa tygrysica. Jej rodzicami są 7-letnia Nuri oraz 11-letni Tengah, które w tutejszym ogrodzie zoologicznym mieszkają od kilku lat.

Tygrysica ma już dwa miesiące. Szybko rośnie i robi postępy. Już samodzielnie wychodzi na wybieg, a każde jej pojawienie się wzbudza sensację wśród gości.

Od kilku dni nasza mała tygrysica sumatrzańska wychodzi na wybieg. Pod czujnym okiem matki - Nuri, poznaje świat i uczy się jak być kotem. W przerwach pozwala się pielęgnować matce i ćwiczy bycie groźną" - relacjonuje zoo we Wrocławiu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tygrysica na razie nie ma imienia, ale to niebawem się zmieni. Wiadomo, że imię zostanie wybrane w drodze konkursu internetowego. Szczegóły mamy poznać już niebawem.

Ostatni raz narodziny tygrysa sumatrzańskiego w Polsce miały miejsce osiem lat temu. Co ciekawe, są to najmniejsze z żyjących tygrysów. Na całym świecie żyje ich zaledwie kilkaset.

Zobacz także: Pupilek zerwał się ze smyczy. Nagranie z Rosji

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić